DÜRÜST Partili Keşir: “Çokça fazla girişimci kadınımız var”

AK Öğür Karı Kolları Genel Başkanlığı aracılığıyla hayata geçirilen “Kadınlarla Balaban Türkiye Amacında” projesi çerçevesinde Malatyalı kadınlarla mülaki AK Parti Genel Hat Karı Kolları Başkanı Ayşe Keşir “Tığ istiyoruz kim kadınlar öz işini kursun, girişimci olsun” dedi.

YANLIŞSIZ Parti Genel Şekil Karı Kolları Başkanı Ayşe Keşir, ‘Kadınlarla Balaban Türkiye Uğrunda’ projesi için geldiği Malatya’de düzenlenen aynı sekans programa katıldı. Malatya Nikah Sarayı’nda YANLIŞSIZ Öğür MKYK üyeleri ve Malatya Milletvekilleri Öznur Çalgın ve Bülent Tüfenkci, Mebus Ahmet Çakır, Büyükşehir Belediye Reisi Selahattin Gürkan, DOĞRU Öğür İl Başkanı İhsan Eş, Selim Parti Malatya İl Kadın Kolları Başkanı Dinamit Pelitoğlu’nun katıldığı programda STK temsilcileri ile kahvaltıda bir araya mevrut Keşir, henüz sonra Kongre ve Firez Merkezine geçerek partili kadınlarla buluştu. Programlarda konuşan Keşir, DÜRÜST Parti’nin kuruluşundan bu yana kadınların kalkınmadaki gücüne mümin ayrımsız parti olduğunu söyledi. Kadının kalkınmadaki gücü üzerine aynı proje akdetmek istediklerini nâkil Keşir, “Anadolu’bile alelhusus kamu kurumlarının TKDK, tarım ve başka kurumların kadınlara verdiği artı icraat var. Bu desteklerin yeterince bilinmediğini gördük ve istedik ki artık karı apaydın olsun ve bunlardan faydalansınlar. Bunun için devlet memleket dolaşıyoruz. İlin yereldeki yetkilileriyle konuları anlattırıyoruz. Bu destekleri alıp işini kurmuş avangart kadınlar var seçme ilde. O kadınlarla bile toplumu tanıştırıyoruz ki onlar nümayiş kabil olsunlar ve girişimcilikte bulunacak kadınlara hem güdeleme sağlasınlar hem dahi öncü olsunlar” dedi.

Projenin 81 ilde dallı güllü mecmu kadınları kapsadığını kaydeden Keşir, “Malatya bizim 78’inci ilimiz, 81 ilde planladık projeye ise önceki Hakkari ile başladık. Bu toplantıyı hemen burada yapmıyoruz. Büyük ilçelerde teşkilatlarımız yapmaya bitmeme ediyor. Tığ istiyoruz kim seçme mahallede gelişigüzel ilçede artık avrat desteklerden agâh olsun. Müracaat etsin, işini kursun, girişimci olsun. Hem zat ekmeğini çıkarsın hem üstelik yıpranmamış istihdam alanları açsın. Haddizatında çok girişimci kadınlar var. Çağ paneli üretiyorlar, benzetim cihazları, dış satım özne canlı hanımlar var. Sıradan girişimlerle başlayıp büyük rakamlara ulaşan dış satım özne güçlü çok avrat var. Onlar bu ülkenin alp kadınları, büyük Türkiye hayalinin yollarını döşeyen yiğit kadınlar” diye niteleyerek konuştu. – MALATYAShare: