Elazığ haberleri! Palu ailesi ve damatlarının yargılandığı sevgili ati benzeri tarihe ertelendi

Palu ailesi ve damatlarının yargılandığı sorun gelecek benzeri tarihe ertelendi

SAKARYA – Kocaeli’nde 14 sene evvel kaybolan ve öldürüldüğü argüman edilen Meryem Tahnal’ın kızı Melike Tahnal’ın Sakarya’üstelik öldürülmesine ait Palu ailesinin yargılanmasına devam edildi. Mahkeme heyeti, yarım hususların giderilmesi amacıyla duruşmayı doğacak bire bir tarihe erteledi.

Sakarya 6. Çetin Ceza Mahkemesi’ndeki Melike Tahnal’ın öldürülmesine ilgilendiren duruşmaya, eniştesi mevkuf maznun Tuncer Ustael ile bambaşka suçtan tutuklu dayısı İsa Palu, SEGBİS marifetiyle katıldı. Canip avukatları de duruşmada amade bulundu. 6. Kilolu ceza mahkemesinde görülen davada cumhuriyet altını savcısı görüşünü açıklayarak Tuncer Ustael’in tutukluluk halinin devamını ve yarım belgelerin tamamlanmasını kâm etti. Mahkeme heyeti ise Tuncer Ustael’in tutukluluk halinin devamına ve yarım yamalak hususların giderilmesine değişmeyen vererek duruşmayı 12 Ocak’a erteledi.

Ne olmuştu

Kocaeli’nin Haliç ilçesinde 2008 yılında Meryem Tahnal ve tezyifkâr kızı Melike Tahnal’ın kaybolmasına ait sormaca başlatılmıştı. Soruşturma neticesinde kayıp Meryem Tahnal’ın babası Harun Palu, annesi Havva Palu, ağabeyi İsa Palu, kardeşleri Fatih Palu ve Ayşe Palu polis güçleri vasıtasıyla gözaltına alınırken, Palu ailesinin eniştesi Tuncer Ustael ve eşi Emine Ustael ise yaşanan olayla ilgilendiren İstanbul’birlikte katıldıkları ayrımsız televizyon programında etkin yayındayken, gözaltına alınmıştı. Kocaeli 7. Bati Ukubet Mahkemesi’nde görülen davada, Palu ailesine çeşitli suçlardan mapus cezası verilmişti. Bu karar, familya bireylerinin tıpkı avukat eliyle savunuldukları ve bu sebeple ‘Usul hatası’ gerçekleştiği gerekçesiyle Sakarya Havza Adliye Mahkemesi aracılığıyla bozuldu. 24 Kasım’dahi Kocaeli 7. Korkulu Ceza Mahkemesi’nde kayıp Meryem Tahnal’ın öldürülmesiyle ilgilendiren görülen dava sonrasında annesinden 1 sene bilahare kaybolan ve Sakarya’nın Ferizli ilçesinde öldürüldüğü kanıt edilen Meryem Tahnal’ın kızı Melike Tahnal’ın öldürülmesiyle ilişkin davanın devamı ise Sakarya 6. Korkulu Ceza Mahkemesinde görülüyor.

Share: