Erzurum yerel haberi | Erzurum Valisi Memiş: “Türkiye’de kayak Palandöken’de yapılır”

Erzurum’da küçük ay ayında düzenlenecek ‘ISF Dünya Kış Oyunları Winter Gymnasiade 2023’ için kente gelen Türkiye Ekol Sporları Federasyonu Başkanı Vücut Fatih Karakullukçu, ISF Maharet Heyeti ile gelişigüzel Vali Okay Memiş’i mülakat etti.

Erzurum küçük ay ayında yüce bire bir organizasyona henüz aile sahipliği yapacak. 2011 Acun Üniversiteler Kış Oyunları (UNIVERSIADE), 2017 Avrupa Bilgisizlik Olimpik Kış Festivali kadar bir nice uluslararası programın düzenlendiği kentte ‘ISF Acun Şita Oyunları Winter Gymnasiade 2023’ için idraksiz sayım başladı. 25’ten aşkın ülkenin ortaklık sağlayacağı düzenleme öncesi şehre gelerek incelemede mevcut Komutan Karakullukçu ve ISF Maharet Heyeti Ilbay Memiş ile bir araya geldi.

“Erzurum, Türkiye’nin kocaman aynı spor kentidir”

Vilayet makamında gerçekleşen görüşmede, heyeti Erzurum’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyetini dile getiren Memiş organizasyonun kültürlerin ve insanların birbirlerini tanıma namına kebir bir izlence olacağını söyledi.

Organizasyonun katılacak sporcular amacıyla kocaman benzeri repertuvar olacağının altını çizen Memiş, “Erzurum, Türkiye’nin eke ayrımsız spor kentidir. Bir Zamanlar yaptığı nazik organizasyonlardan elde ettiği tecrübeler ile bu programı dahi güzelce ayrımsız şekilde yürütme edecektir. Ati sporcuları öz evlatlarımız kabilinden burada ağırlayacağız. Hem eğlenecekler hem birlikte yöresel lezzetlerimizi tadacaklar. Şurası belirtmeliyim kim Türkiye’üstelik ski Palandöken’de yapılır. Erzurum dışında dünyanın hiçbir durumunda havalimanından indikten 10 an bilahare kayak yapamazsınız. 90 kilometre uzunluğundaki pistlerimiz ve tesislerimizle organizasyonu en adamakıllı şekilde yapacağız.” şeklinde konuştu.

ISF Maharet Heyetinden Josip Kosutic ise organizasyonun domuzuna şekilde geçeğini belirterek, sporcuların burada adamakıllı hatırat biriktireceğini kaydetti.

Karakullukçu’ya ziyaretinde ISF Maharet Heyetinden Kole Gjeloshaj, Uros Savic, Paavo Nael, Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk ile Doç. Dr. Fatih Kıyak haremlik etti. – ERZURUM

Share: