Havza’da “Yayalara evleviyet duruşu, hayata saygı duruşu” etkinliği yapıldı

İçişleri Bakanlığı yoluyla mutluluk genelinde trafikte yaya önceliğine dikkati gidermek ve çoban duyarlılığını bırakmak amacıyla “Yayalara evleviyet duruşu, hayata saygı duruşu” sloganıyla başlatılan farkındalık kampanyası kapsamında Toprak’da aktiflik gerçekleştirildi.

Mehmet Öngel İlkokulu önünde gerçekleştirilen etkinlikte Toprak Güvenlik Müdürlüğü Gidiş Geliş Tescil ve Fal Sektör Amirliği ve İlçe Cingöz Komutanlığına vabeste trafik personeli aracılığıyla öğrencilere umumi gidiş geliş kuralları, servislerden inhitat binme, bulaşıcı geçitleri ve yayalarının uymaları müstelzim kurallar karşı bilgilendirme yapıldı.

Daha sonraları İlçe Emniyet Başmuallim Vekili Saha Komiseri Mustafa Balcı, Belediyesi Başkan Yardımcısı Anlaklı Kurt, İlçe Açıkgöz Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Özkan Ak Pak, İlçe Milli Terbiye Müdürü Murat Akva ve öğrenciler aracılığıyla muvakkat geçidi kırmızıya boyandı.

Etkinlikte öğrencilere Havza Belediyesi aracılığıyla öncü dağıtıldı, sürücülere da broşür verilerek eğreti önceliği ile ilgilendiren bilgi aktarıldı.

Balcı, “Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu” sloganıyla başlatılan kampanya ile trafik kazalarından kaynaklı duygusal kayıplarının 2030 yılına kadar yüzde 50 azaltılmasının hedeflendiğini söyledi.

Etkinliğe Bölge Müftüsü Mehmet Vazıh, Cahillik ve Spor İlçe Müdürü Cafer Tafsilatlı, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ertuğrul Pekpolat ile öğrenciler katıldı.

Share: