ICRA VEKILI ARISTOKRAT: BURSA’DA CEZAEVİ MEMURLARINI TAŞIYAN ARACA BOMBALI SALDIRININ FAİLLERİ YAKALANDI

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Edirne’birlikte DÜRÜST Öğür İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Gün Doğusu ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Aristokrat, “Allah’a hamdolsun, bugün ülkemizde yıldırıcı sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek arı sili, aynı tek yıldırıcı kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye büyüklüğünde bir zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a büyüklüğünde yıllarca Suriye’bile Afrin’den sonsuz terörist aktardıkları, terörle mücadelede en ağırlık alanlardan birisi olan Amanos Dağları Allah’a hamdolsun ki bir bir tane yıldırıcı kalmadan bugün tertemiz. Tıpkı taraftan Erzincan arı sili, Bingöl arı sili, Erzurum arı sili ve burada göstermek istiyorum, size nakletmek istiyorum, inşallah Tunceli yakında, 5 terörist kaldı, inşallah geçenlerde arı sili olacak. Tanrı felek edecek 29 Ekim 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde tıpkısı bir tane soysuz terörist kalmayacak, tertemiz olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN ÖNCEKI SANA MAIL MANDACILAR VARDI’

CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Soylu, “Siz iri devrimlerin altına imza attınız amma bugün burada gelişim tamam değil. Gine söylüyorum; baştan başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Herif Sakarya Düzlük Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Artağan memlekette beş, ortaokul, lise, darülfünun okumadın mı? Ömründe on paralık Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe tek Sakarya’dan geçmedin mi? Bire Bir üstelik inanarak anlatıyor. Yalanı o büyüklüğünde iyice konuşuyor kim, o kadar domuzuna konuşuyor. Ama hudut dışı tezkeresine yarayışlı oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile iktidar oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle elbet oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı elbette alınır. Ülen Kılıçdaroğlu, senden ilk bu ülkede sana benzeyen mandacılar vardı, tarihe gömdü bu kavim, tarihe” diye niteleyerek konuştu.

‘MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE ÇIFTE ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, ortak yönetim hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını belirten Aristokrat, “Demincek ne yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine çifte atıyorlar. Korkuyorum hisse senedi bana düşecek diye niteleyerek. Bunlar geçenlerde karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine tekme atıyor, bir üstelik şehremaneti başkanlarına işaret şeş çalışıyorlar. Ankara Belediye Başkanı’na bel şeş çalışıyor, İstanbul Şehremaneti Başkanı’na işaret altı çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye senelerce bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi yıllarca bu koalisyonlar mankafa bıraktı, demin Türkiye’yi yeniden koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna izin etmeyelim” ifadelerini kullandı.Share: