Kağızman’da terör örgütüne müteveccih operasyonda 2 mağara ve 21 sığınak imha edildi

Kars’ın Kağızman ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda 2 in ve 21 sığınak imha edildi, çokça sayıda cebe ve cephane ele geçirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Güllabi Komutanlığı ekiplerince, ilçenin rustik kesimindeki Çemçe-Madur bölgesinde, örgütün kış üstlenmesine müteveccih 24-27 Teşrinievvel 2022 tarihleri arasında “Şehit Uyanık Er Halit Akyol Operasyonu” gerçekleştirildi.

Planlı ve düzenci bire bir çalışmayla düzenlenen ameliyat çerçevesinde güvenlik güçlerince yapılan yerey aramasında teröristlerce beğenilen 2 mağara ve 21 sığınak tayin edildi.

Mağara ve sığınaklardaki aramalarda, 2 kaleşnikof piyade tüfeği, birer incitici pakt tüfeği, bixi makineli ve M-16 piyade tüfeği, 3 roketatar, 558 fişek, 1 antitank bazuka mühimmatı, 1 antipersonel roketatar mühimmatı, 7 el bombası, 2 roketatar atıf fişeği, 1 basılmış soy el yapımı patlayıcı anahtar sistemi, 1 kilogram TNT kalıbı, 72 şişman tüp, muhtelif dirim malzemesi ve çokça sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

Ele geçirilen mağara ve sığınaklar ve beyyine niteliği taşımayan malzemeler imha edildi.

Açıklamada, halkın hayat ve güvenliğinin sağlanması üzere kent genelinde teröristlere müteveccih operasyonların kararlılıkla sürdürüldüğü kaydedildi.

Söz konusu sığınak ve mağaraların teröristlerce ayrıntılı süredir kullanılmadığı anlaşıldı.

Share: