Karesi Belediyesi’nden Galibiyet Konseri

Karesi Belediyesi, Nazik Zafer’in 100. yılı kutlamaları dahilinde Balıkesirli Sanatçı Yüce Çakar’ı Karesili vatandaşlarla buluşturdu. Çakar, Alplık Türküleri ile coşkuya haremlik etti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, Türk tarihinin yeryüzü kocaman dönüm noktalarından biri olan Kurtuluş Savaşı’nı zafere götüren Balaban Atak ve Başkumandanlık Düz Muharebesi’nin 100. sene dönümü kutlamaları dahilinde Karesi Belediyesi dinleti düzenledi. Balıkesirli TRT Sanatçısı Uca Şimşekli Fener, Kahramanlık Türküleri ile 1. Sakarya Mahallesi’nde kâin Spor Popo Tesisleri’nde vatandaşlarla buluştu. Karesi Belediye Reisi Dinçer başta almak üzere haddinden fazla sayıda vatandaşın dinlediği dinleti ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Yüzlerce vatandaşın dinlediği konserde sanatkâr Şimşekli Fener kabilinden TRT Laf Müziği Sanatçısı eşi Dilek Şafak Şimşekli Fener’da iki çıngı seslendirerek coşkuya boyut kattı. Konser böylecene Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, sanatçılara çiçek ve resim bağış ederken, vatandaşların 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı. – BALIKESİR

Share: