Kayseri’de üstüne 14 bin telefon hattı olduğunu öğrenen koca şişman sangılık geçirdi

Kayseri’üstelik güçlü Bahri Çağlayan, çocuğu amacıyla öz namına telefon hattı ahzetmek amacıyla GSM operatörüne gitti. Burada tıpkısı yetkilinin yaptığı araştırmada Bahri Çağlayan’ın konusunda mukayyet 14 bin telefon hattı olduğu belirleme edildi. Durumu öğrenen Çağlayan, neye uğradığını şaşırdı. Vacip yerlere başvurma fail Bahri Çağlar, yetkililerden müzaheret bekliyor.

”BENİM ÇABUCAK 4 HATTIM VAR”

Bahriye Çağlayan, ”Bende ‘benimde şu anda kullandığım 4 pasaj üzerime hattım var. Bunların haricinde aynı numaram yok’ dedim. Akşam eve gittim ve almaç hizmetlerini aradım. Orada benimle mütekellim birey, ‘şu anda sisteme girdim. 14 bine büyüklüğünde tarama yaptırdım’ dedi. Öylelikle kaldı. Bu olayın üzerine devrisi dönüş Yahyalı Savcılığına gittim ve yanlışlık duyurusunda bulundum. Namına mukayyet kişi imzamla aldığım 4 sunum forma var. Bunun haricinde kendi iradem dışında imzam kullanılarak, 14 bin eşkâl alınmış. Bundan bire bir bilgim namevcut’ dedim” ifadelerini kullandı.

HATLARLA CÜRÜM İŞLEMİŞLER

Çağlayan, ”O zamanın savcısı benim şikayette bulunduğum telefonları bir kenara bırakmış, kendim aldığım adıma kayıtlı 4 pasaj hatta anket açmış. Ego tekrardan 2017 yılında Kayseri Cumhuriyet Altını Başsavcılığına müracaatta bulundum. Soruşturmalar bibi bitmeme ediyor. bu arada tek İstanbul’dan tek üstelik Denizli’den benim adıma hat tertip eden 2 kesim bayi buldular. 3 kıta gestalt ile taksirat kenarlı. Bu suçlardan etraf bayiler bulunmuş. Cürüm işlenmese bayide bulunmayacaktı. Bunlara 800 er TL, ceza verilmiş. Mağdurum, benim hiçbir bilgim bulunmayan. 14 bin kesim model üzerime küşade” şeklinde konuştu.

”MAHKEMELERDE DOLANMAKTAN BIKTIM”

“Şu anda piyasada ne kadarı kullanılıyor onu de bilmiyorum. Benim hattımı kullanan bire bir birey Samsun’da dolandırıcılık suçundan yargılanmış, Adana’da ATM’den birinin adına dünyalık çekmişler. Denizli’da oto lastiği satın almış, Kocaeli’nden getirmiş ve esasen benim adıma açılan hattı kullanmış. Bu konuda ben haddinden fazla mustarip oldum. Yaşım gelmiş 72’ye bibi karakollarda, savcılıklarda ve mahkemelerde dolanmaktan bıktım. İlgili firmalar benzeri hal bulsun” dedi.

” 14 BİN ŞEKIL NASIL VERİLİYOR?”

GSM operatörlerinin tıpkısı kişiye 14 telefon hattından aşkın kalıp vermediklerini söyledikleri halde 14 bin hattı şüphesiz verdiklerini zül ettiklerini söyleyen Tüketiciler Birliği Umumi Başkanı Mahmut Mecnunca dahi, vatandaşları bu şekilde kıygın fail GSM operatörlerinin bildirme ciddi şekilde cezalandırılması gerektiğini anlatım etti. Delimsirek, “Aynı insanın başka ayrımsız insanın namına format alması, hangi tefehhüm geliyor? Bunun bu kadar yalın kat olmaması lazım. Bildirme yeniden esasta bir tasvir var. ‘Ben suç işleyeceğim. Hattı kendi adıma almıyorum. Başkasının yerine alıyorum. Bunu yapmacıklı kimlikle yapıyorum ve bunu bire bir bayiden birçok el yapıyorum’ kabil bir madde oluyor. Burada savcılığa mevdu şikayetler var. Dosya dolu şikayet ve ifadelerle dolu.

”GSM OPERATÖRLERİ CEZALANDIRILMALI”

Burada bir vatandaşımızın yerine binlerce eşkal açılabiliyor. Ancak tıpkısı GSM operatörüne gittiğimizde ’14 hattan fazla vermeyiz’ diyorlar. Ancak 14 bin pasaj forma küşade bu işlem bittabi oluyor. Bu kapsam bu büyüklüğünde olağan olmamalı. Kabul edilemez bire bir durum. Arasında ayrımsız suçlu var ve o suçu işleyenler var. Bayii burada kasten değilse ve bu hattı kullananları ulaşmak bu büyüklüğünde tahakküm mu? GSM operatörleri bu durumları sebep ciddiye almıyor. Burada bunu özne GSM operatörünün güç benzeri şekilde cezalandırılması gerekiyor” diyerek konuştu.Share: