Lüleburgaz Şehremini Gerenli: Bu, Aynı Yetki Gaspıdır. İmar Planlarını Domestik Yönetimler Yapar

Lüleburgaz’bile, Özelleştirme İdaresi’nce mamure planı ‘5 katlı ayrıcalı konut alanı’ yerine değiştirilen, Lüleburgaz Belediyesi’nin açtığı davaya ve başlatılan imza kampanyasına karşın satışa çıkarılan Çükündür Bölge Şefliği üzere savaşım sürüyor. Lüleburgaz Belediye Reisi Garaz Gerenli, konuya ilişik, “Bu, ayrımsız bitirme gaspıdır. İmar planlarını domestik yönetimler yapar. Burada yapılacak olan 5 bükülmüş göz değişikliği, buranın şahıs ve gidiş geliş yoğunluğunu artıracak. Bizim, bu bölgede tüvana insanlara konforlu enfrastrüktür ve sosyal hizmet vermemizi engelleyecek” dedi.

Gaye Gerenli, Özelleştirme İdaresi’nce bayındırlık planı ‘5 katlı ayrık ev alanı’ yerine değiştirilen, Lüleburgaz Belediyesi’nin açtığı davaya ve başlatılan imza kampanyasına rağmen satışa çıkarılan Çükündür Bölge Şefliği’yle ilişik izah yaptı.

Çükündür Toprak Şefliği arazisinin satışa çıkarılmasına topyekun tepki gösterilmesi ve mücadeleden asla vazgeçilmemesi vurgusu işleyen Gerenli, “Ego, bu görevi ayrımsız gün bıraktığımda, ‘Ego bunun amacıyla sonuna büyüklüğünde savaş ettim, burayı Lüleburgaz halkına kazandırdık’ demeyi ve başım yalman aynı şekilde Lüleburgaz’bile gezmeyi çok istiyorum” dedi. Gerenli, şunları kaydetti:

“Bu bölgeyle ilgili adına harekete geçip projelerimizi sunduk. Buranın ya tahsisi ya birlikte -kısıtlanmış parseldir- kamulaştırma bedeliyle bize verilmesini talep ettik.

Özellikle yaşlılarımıza ve çocuklarımıza nefes alabilecekleri bayındır ayrımsız düzlük cumhur düşüncesindeydik. Projemizde biz, tek binayı yıkmadan bunları birbirine bağlayarak Buğulu Çağ Bakımevi, çabucacık beraberinde çocuk yuvası, misafirhane ve katalog yapacaktık. Zira kentlerde bir şeylerin yıkılıp yenilerinin yapılması beni çokça tasalı ediyor. Tarihimize de cemaat çıkmamız gerekiyor. Pancar Şefliği’nin olduğu yer, bizim tarihimizde son rütbe oylumlu bire bir yerdir. Oranın tarihi dokusunu koruyacak hem dahi çocuklarımıza, hele yaşlılarımıza kullanacakları bire bir kayran yaratacaktık.

“BU, BİR YETKİ GASPIDIR”

İmar plan değişikliğiyle burası 5 katlı ayrıcalı basamak sıra alanı adına değiştirildi. Alelacele itiraz ettik. Bu, tıpkısı yetki gaspıdır. İmar planlarını yerli yönetimler yapar. Burada yapılacak olan 5 eğik göz değişikliği, buranın can ve gidiş geliş yoğunluğunu artıracak. Bizim, bu bölgede diri insanlara konforlu altyapı ve toplumsal hizmet vermemizi engelleyecek. İtirazımız, görüşülmeden zamanaşımı olduğu gerekçesiyle reddedildi. Murafaa süreci başladıktan bilahare bu bölgeyle ilişik namına kilolu sıkıntılar oluştu. Bize ‘Yıkın’ dediler.”

Share: