“Mali Bindi Programları Brifing Toplantısı” düzenlendi

Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı Kalkınma Ajansları Umumi Müdürlüğü koordinasyonunda, Çukurova Kalkınma Ajansınca (ÇKA) Adana ve Mersin’deki tüvana girişimcilere yönelik “Finansal Destek Programları Brifing Toplantısı” düzenlendi.

ÇKA Umumi Sekreteri Ahmet Rifat Duran, ÇKA Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda, faaliyete geçecek iki mali bindi programının ilk kez uygulanacağını söyledi.

Destekleyecekleri sektörleri genişletmek için çalıştıklarını aktaran Duran, “Programlarımızdan tıpkı tanesi faizsiz itimat desteği programı olacak. Ötekisi dahi Türkiye’da bu kapsamda ilk kez uygulanacak girişimcilik destek programı olacak. Alelhusus bu programı göz bebeğimiz üzere görüyor, hassasiyetle ve umutla yaklaşıyoruz. Türkiye’ye denk olacak sonuçlar elde etmeyi planlıyoruz.” diye niteleyerek konuşu.

Toplantıda, ÇKA Proje Aplikasyon Birimi Başkanı Başkomutan Kayaç da KOBİ’lere faizsiz güven desteği sağlanacak proje ve fikir aşamasında olan girişimcilere müteveccih “Canlı Girişimci Destek Programı”na ilgili hikmet verdi.

Bu arada, desteklerin Adana’üstelik amade giysi ve mobilya, Mersin’dahi gıda ve turizm sektörlerinde sağlanacağı bildirildi.

Toplantıya, hisse senedi insanları ve tüvana girişimciler katıldı.

Share: