Miraç gecesinde depremzedeler için başkaları semaya açıldı

Muş’ta Salih-Muhlise Çağlar Camisi’nde gerçekleştirilen Miraç Kandili programında, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler için yakarış edildi.

Muş’ta, Salih-Muhlise Edvar Camii ilkin almak için bir nice camide programlar gerçekleştirildi. Hazreti Muhammed’in, Cenabıhak’ın daveti ile Cebrail Aleyhisselam’ın öncülüğünde Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya ve oradan ilahi huzura yükseldiği gece adına kabul edilen Miraç Kandili dualarla algı edildi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle bitmeme eden çırağ programlarında, “Asrın felaketi” yerine nitelendirilen; Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut ve 11 ili etkileyen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar amacıyla dua edildi.

Program sonrasında açıklamalarda mevcut İl Müftüsü İbrahim Halil Çıpa, “Zaman Miraç gecesi, Recep ayının 27’nci gecesi. Miraç gecesi Peygamber Efendimizin Hicret’ten 1,5 yıl geçmiş Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya ve oradan ilahi huzura yükseldiği şeb adına akseptans edilir. Miraç almak gökyüzüne kaynamak demektir. beher peygamberin benzeri miracı vardır. Elçi Efendimiz de bu miracı gerçekleştirdi. Miraç’ta Tanrı aracılığıyla Elçi Efendimiz aracılığı ile bizlere hediyeler verildi. 5 espas namaz, Bakara Suresi’nin sonuç ayeti ve şirk koşmayan ümmeti Muhammed’in cennete gideceği müjdelenmiştir” dedi. – MUŞ

Share: