Varto’da Miraç Kandili kutlandı

Muş’un Varto Müftülüğü yoluyla düzenlenen Miraç Kandili programı gösterişli deste gördü.

Varto ilçesinde H. Kayaç Özer Camii’nde planlı programa Varto Müftü Vekili Tacettin Erciyes, önder hatipler ve vatandaşlar katıldı. İlçe Müftüsü Söz Öztürk’ün sohbetiyle başlayan programda konuşan Varto Müftü Vekili Tacettin Erciyes, günün mazmun ve önemine değinerek, “Üç aylar mevsiminin manevi hayatımıza getirdiği bereketle gelişigüzel dini hayatımızda heybetli bir yeri olan İsra ve Miraç gecesine ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. İsra ve Miraç, Canan Peygamberimiz Hazret-i Muhammed’in (IDDIA) hümayun yolculuğunun ve Rabbi ile buluşmasının adıdır. Bu artağan gecede elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalıyız. Bu şeb Peygamberimizi hatırlayıp O’nu anacağız. İnşallah Varto’muz için hayırlara açkı olur. Başta depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılara Cenabıhak’tan ivedili şifalar diliyorum. Cenabıhak böyle tıpkısı afeti tıpkısı elan bize göstermesin. Zaman bu anlamda hem çocuklarımızla hem gençlerimizle hem Varto’muzun iyice insanları ile beraber olma imkanı veren Rabbimize hamd olsun. İnşallah evire çevire bir izlence olacak. Gecemize katılan bütün Mütedeyyin kardeşlerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hepsinin gecesini tebrik ediyorum. Bizim amacıyla hayırlar getirmesini talep ediyorum” dedi.

Program, imamların Kur’an-ı Bonkör tilaveti, ilahilerin okunması ve yapılan duaların ardında kılınan yatsı namazıyla sona erdi.

Abdullah Coşkun adlı vatandaş, “Allah tıpkı daha bize hakeza zehir ayrımsız yer sarsıntısı yaşatmasın. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah yağmur eylesin. Yaralılara ivedili şifalar dilerim. Miraç Kandilimiz birlikte hümayun olsun” dedi. – MUŞ

Share: