Miraç gecesinde depremzedeler için yabancılar semaya açıldı

Muş’ta Salih-Muhlise Çağlar Camisi’nde gerçekleştirilen Miraç Kandili programında, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler için dua edildi.

Muş’ta, Salih-Muhlise Edvar Camii başta koyulmak amacıyla bir nice camide programlar gerçekleştirildi. Hazreti Muhammed’in, Tanrı’ın daveti ile Cebrail Aleyhisselam’ın öncülüğünde Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya ve oradan ilahi huzura yükseldiği şeb yerine kabul edilen Miraç Kandili dualarla idrak edildi. Kur’an-ı Eli Açık tilavetiyle devam eden çerağ programlarında, “Asrın felaketi” olarak nitelendirilen; Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut ve 11 ili etkileyen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar üzere dua edildi.

Program sonrasında açıklamalarda kâin İl Müftüsü İbrahim Halil Demir, “Zaman Miraç gecesi, Recep ayının 27’nci gecesi. Miraç gecesi Delege Efendimizin Hicret’ten 1,5 sene ilk Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya ve oradan ilahi huzura yükseldiği tün yerine akseptans edilir. Miraç etmek gökyüzüne yükselmek demektir. beher peygamberin tıpkı miracı vardır. Delege Efendimiz üstelik bu miracı gerçekleştirdi. Miraç’ta Allah marifetiyle Elçi Efendimiz aracılığı ile bizlere hediyeler verildi. 5 geçenek namaz, Bakara Suresi’nin serencam ayeti ve şirk koşmayan ümmeti Muhammed’in cennete gideceği müjdelenmiştir” dedi. – MUŞ

Share: