Muğla’da hareket fırsatçılarına hasis strateji

Kahramanmaraş merkezli hareket sonrası Muğla’da kiralık evlerde sivri karşılık artışı yapıldığı ve bu konuda tedarik alınacağı açıklandı.

Kahramanmaraş’ta yaşanan hareket felaketi sonrası evleri hasar fariza vatandaşların Muğla’ya barınma için gelmelerinin arkası sıra ev kiralarında ara sıra emlak bürosu ve eş sahiplerinin bedel artışı uyguladıkları ihbarını düzlük Muğla Valiliği İl Ticaret Müdürlüğü ve Vergi Dairesi Başkanlığı koordinesinde mukteza tedbirler alınacağı duyuruldu.

Muğla Valiliği tarafından yapılan duyuruda, “Basında ve sosyal medyada vadi düzlük duyum ve yapılan şikayetlerden; ülkemizde yaşanan hareket felaketi dolayısıyla, ilimize barınma üzere gelen vatandaşlarımıza basamak kiralarında fahiş karşılık artışı uygulayıcı kâh fırsatçıların olduğu anlaşılmaktadır. Milletimizin depremin yıkmacı sonuçlarıyla uğraş verdiği bu dönemde, İl Ticaret Müdürlüğümüz ve Algı Dairesi Başkanlığımız koordinesinde zaruri tedbirler alınacak, nahak yere kıymet artışına faktör olan konut sahipleri, emlakçı ve ayrımsız ilgililer hakkında bunaltıcı, oylumlu denetimler yapılacak ve fırsatçılık cezasız bırakılmayacaktır. Hepimizi etraflıca yaralayan bu süreçte seçme türlü suistimali gölge etmek yerine ne gerekiyorsa yapmaya, vatandaşımızın yanı sıra olmaya devam edeceğiz” ifadesi kullanıldı. – MUĞLA

Share: