Muğla’daki otellerden gelen şefler ve tedris görevlileri depremzedeler üzere mutfakta

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adıyaman’da, Muğla’daki otellerden gelen şefler ve talim görevlileri, seçme dolaşma 35 bin yabanlık yemek hazırlıyor.

Depremin arkası sıra Muğla’dan yola çıkan 27 şahsiyet kol, Adıyaman Natür Kolejinin mutfağına yerleşti.

Burada çalışmaya başlayan otel şefleri ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tedris görevlileri, seçkin çağ 35 bin şahsiyet aşındırmak yapıyor.

Yemekler, Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin araçlarıyla şehir merkezi ve köylere ulaştırılıyor.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Otel Aşçı ve İkram Hizmetleri Bölümü Öğretim Yardımcısı Vedat Göller, AA muhabirine, depremin arkası sıra rektörlüğe ve valiliğe başvurma ettiklerini, lazım izinleri aldıktan sonra yola çıktıklarını söyledi.

Gönüllü yerine depremzedeler amacıyla aşındırmak tayyetmek istediklerini anlatan Göller, “Kahvaltı, öğle ve akşam ezanı yemeği tevessül etmek üzere yemeklerimizi çıkarmaya başladık. Öğle Vakti ve akşam ezanı yemeği hep 30 bin nefis. Kahvaltı ise 5 bin kişilik görünmek amacıyla toplanmış 35 bin nefis kemirmek üretimimiz var. Mutfağımız günde 16-17 saat akıcı çalışıyor.” dedi.

Cenup Iye Marmaris Aşçılar Derneği Umumi Heyet Başkanı ve Muğla’daki aynı otelin mutfak şefi olan Aheste Bahir bile yönetim kurulu üyeleriyle depremzedeler amacıyla bölgeye geldiklerini dile getirdi.

Herkesin benzeri madde yapmak üzere çabaladığını vurgulayan Deniz, emeği geçenlere teşekkür etti.

Türkiye Aşçılar Federasyonu Kadın Kolları Başkanı Selma Atabey de seçme dönüş 5 tuhaf aşındırmak yaptıklarını anlattı.

Adıyaman Tabiat Koleji Kurucusu Hamit Dikici ise depremde 4 yeğenini kaybettiğini dile getirerek, “Koca yürekli insanların buraya gelmesi, okulumuza can verdi. Memleketimdeki insanların karınlarının doymasına açkı oldukları için hepsinden Tanrı razı olsun. Burada çokça domuzuna ayrımsız grup oluşturuldu.” diyerek konuştu.

Share: