Munzur Dağı’nın yüksek kesimlerine kar yağdı

Munzur Dağı’nın faziletkâr kesimlerine kar yağdı

ERZİNCAN – Erzincan ile Tunceli beyninde kâin 3463 rakımlı Munzur Dağlarının yüksek kesimlerine kar yağdı.

Erzincan kent merkezinde gece canlı olana sağanak yağmur efdal kesimlerde kişmiri dönüştü. Kar yağışı Munzur Dağlarının doruk noktalarını beyaza bürüdü. Efdal kesimlerde yağan kar ile alay malay gelgel sıcaklığında düşüş yaşandı.

Öte yandan Meteoroloji 12. Havza Müdürlüğü ekiplerince yapılan sonuç değerlendirmelere bakarak, zaman nahiye genelinde hava parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış, fasılalı yerli almak üzere bora ve asuman curcunalı sağanak yağışlı geçecek.

Hava sıcaklığının sezon normalleri civarında seyredeceği bölgede rüzgar cenup ve güneybatı yönlerden orta arada bir akva (40-80 km/sa) ve kısa devamlı fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

“Akva rüzgar uyarısı”

Sabah saatlerinden itibaren bölge genelinde ( Erzurum, Erzincan, Bayburt ve Ardahan) rüzgarın, güney ve güneybatı yönlerden akva ve fırtına (40-80 km/saat) düzlük saha hamleli kuvvetli sıkıntı (80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve rekiz devrilmesi, bina uçması ve ulaşımda aksamalar kabilinden olumsuzluklara cebin dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Share: