Muş Belediye Reisi Feyat Asya ve eşi Suna Asya, depremzedeleri musahabe etti

Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra Muş’a gelen vatandaşlar öğretmenevi ve mektepli yurtlarında mihman ediliyor. Depremzede vatandaşların yeryüzü gani şekilde ağırlanması amacıyla kentteki mecmu kurumlar seferber olurken, ihtiyaçlarının karşılanmasında hassasiyetle çalışmalar yürütüyorlar. Muş Belediye Reisi Feyat Asya ve eşi Suna Asya, kente mevrut depremzede vatandaşlarla buluştu.

AİLELERİN ÇOCUKLARIYLA VAKİT GEÇİRDİLER

Toyluk Spor Müdürlüğüne mecbur mektepli yurtları ve Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü bünyesindeki öğretmenevinde misafir edilen depremzede vatandaşları konuşma eden Asya çifti, önceki olsun dileklerini iletti. Ailelerin çocukları ile yakından ilgilenen Asya çifti, hediyeler ikram ederek alay malay fasıla geçirdiler. Mavera yandan geçtiğimiz günlerde Muş’ta dünyaya mevrut ‘Asya’ bebek ve ailesini ziyaret eden Başbuğ Asya ve eşi, dosdoğru ömürler temennisinde bulundular. Öğrenci yurdunda ağırlanan ‘Asya’ süt kuzusu ve ailesine hediye arz yapan Asya çifti, daha bilahare öğretmenevine geçtiler. Öğretmenevindeki depremzede çocuklarla sıra nâkil Komutan Asya, oyunlarına haremlik etti.

“BİRLİKTE EDISYON GÜNLERİ ATLATACAĞIZ”

Ziyaretlere ilgili açıklamalarda kâin Şehremini Feyat Asya; “Zelzele felaketi sonrası ilimize mevrut depremzede kardeşlerimizi görüşme ederek eski olsun dileklerimizi ilettik. Misafirlerimize kucak açan kurumlarımız ve vatandaşlarımıza şükranlarımı sunarım. Muş, naçar olan herkesin yurdudur. Gelişigüzel el günleri atlatacağız. Asrın felaketi yerine nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremler hepimizi içten üzmüştür. Sarsıntı bölgesindeki çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

“BU BÜYÜK AFETİN YARALARINI BİRLİKTE SARACAĞIZ”

Ululuk budun anlayışı ile büyük afetin yaralarının sarılacağını kaydeden Komutan Asya; “Bölgele sürekli iletişim halindeyiz. İhtiyaçlar doğrultusunda belediyemizin tam imkanlarını zelzele bölgelerimiz için seferber etmiş durumdayız. Bunun beraberinde zelzele felaketinde evleri yıkılan yahut tehlikeli hasar düzlük vatandaşlarımızı ilimizde misafir ediyoruz. Bugün eşim ile birlikte depremzede ailelerimizle ayrımsız araya geldik. İhtiyaçları üstüne kendileri ile görüşüp geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Burada misafir oldukları sürece yanlarında yerine kül ihtiyaçlarına cevap vermeye çaba edeceğiz. Özelikle depremden bilahare şehrimize gelip burada dünyaya gözlerini açan Asya bebeğimizi musahabe ettik. Rabbim henüz beterinden korusun. Izzet-kavim kaynaşması ile gelişigüzel ahali ele, umu gönüle vererek bu iri afetin yaralarını alay malay saracağız. Bu tatlılıkla herkesin akıntı ettiğini kısaltmak burukta olsa alay yaşıyoruz. İlimize şereflendirme fail yaklaşık 4 bin 500 vatandaşımızın aynı kısmı özlük akrabalarının birlikte, hür evlere, amme kurumlarına ilişkin misafirhanelere, yükseköğretim yurtlarına yerleştiler. Zaman yükseköğretim yurdundaki ve öğretmenevindeki depremzede ailelerimizle tıpkı araya geldik. İnşallah yaralarımızı, acılarımızı bertaraf etmek amacıyla canla başla çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

İşte ziyaretten görüntüler:

Share: