Muş’ta depremzedeler yararına bilardo turnuvası düzenlendi

Türkiye Bilardo Federasyonu Muş İl Temsilciliği aracılığıyla Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilde yıkıma neden olan depremlerde etkilenen vatandaşlar yararına turnuva düzenlendi.

Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut iki hareket bütün Türkiye’yi tıpkısı yol elan birbirine kenetlerken, yurdun dört bir yanından deprem bölgesine yardımlar gönderilmeye devam ediliyor. Muş’ta ise aynı araya mevrut bilardo severler, depremzedeler amacıyla turnuva düzenledi. 35 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen turnuva 5 çağ sürdü. Turnuva sonunda dereceye giren sporcular ödüllendirilirken, turnuvanın cümle geliri de depremzedelere bağışlandı.

Muş’ta hususi bire bir bilardo salonunda düzenlenen turnuvayı sporcular ve sporseverler izlem etti. Toplanan hep miktarın afetzedelere gönderileceğini belirten Türkiye Bilardo Federasyonu Muş İl Temsilcisi Başkomutan Solmaz, “Ülkemizde yaşanan afetten ufuk depremden etkilenen vatandaşlarımıza epey üstelik olsa bire bir katkımızın olması için ülke temsilciliği olarak ayrımsız turnuva düzenledik. 5 dönüş süren turnuvamızın zaman finalini yaptık. Burada katılım sağlayan sportmen arkadaşlarımızdan topladığımız turnuva gelirini bire bir havuzda toplayıp depremde mağdur olan vatandaşlarımıza bağışlayacağız. Bireysel olarak sürecin başından beri yardımlarımızı yaptık. Birde spor camiası yerine böyle bir müzaheret kampanyası yapmaya karar verdik. İlçelerde üstelik buna eş bire bir turnuva yaptıktan sonra mülk merkezinde da yapmaya karar verdik. Dereceye giren sportmen arkadaşlarımızı kutlama ederim” dedi. – MUŞ

Share: