Muş’ta ibret kitapları ücretsiz şekilde masalarda hazır

Muş’ta ders kitapları ücretsiz şekilde masalarda hazır

Muş İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Enver Iftihar: “Gerçeklik kitapların dağıtılması devrim niteliğinde aynı çalışmadır”

MUŞ Milli Eğitim Bakanlığı marifetiyle Muş’a gönderilen 1 milyon 23 bin 687 ücretsiz ders kitabı ve 684 bin 238 yardımcı asıl kitabın dağıtımı devam ediyor.

2022-2023 eğitim tedrisat yılında öğrencilere ücretsiz yok olmak için Milli Terbiye Bakanlığı aracılığıyla hazırlanarak Muş Milli Terbiye Müdürlüğüne gönderilen öğüt kitabı ve koruyucu kaynak, meslek sıralarının üstünde yerini almaya başladı. Tevzi yerini inceleyici Muş İl Milli Terbiye Müdürü Enver Övünme, okulların açıldığı günden itibaren çocukların kitaplarının masalarının üzerinde olması üzere faaliyet mefhumu gözetmeksizin dağıtıma bitmeme ettiklerini söyledi. Şu anda yardımcı ders kaynakları kitap dağıtımının hatim aşamasına geldiğini nâkil Övünç, “12 Ilkgüz Pazartesi günü parçalanmamış sınıflar bazında yetişek öğretime başlayan öğrencilerimiz, masalarının üzerinde hem ders kitapları hem birlikte apotr kaynakları ile buluşmuş olacaklar” dedi.

Daha ilkin birinci dönemin bitimine büyüklüğünde öğrencilerin kitap ihtiyaçlarını tamamlayamadıklarını bildiren Kıvanma, şunları kaydetti: “Şimdi ise ücretsiz ayrımsız şekilde imdi bakanlığımız bu anlamda çok dizi film ve özveren çalışmakta. Bilcümle öğrencilerimiz fukara varlıklı demeden okuyan gelişigüzel öğrencimize ibret kitapları ve bu yıl ilk defa soy kitapları bile yanı sıra dağıtılmaktadır. Bu yıl köken kitapların dağıtılması inhina niteliğinde tıpkı çalışmadır. Bu anlamda öğrencilerimiz ve velilerimiz elan bereketli aynı eğitim bilimi faaliyeti sürdüreceklerine candan inanıyoruz. Çocuklarımızın motivasyonu üstelik önceden daha iyi olacak.”

Kentte bu sene 692 okulda tahminî 109 bin 200 öğrencinin yetişek öğretime başlayacağını belirten Iftihar, “Bu öğrencilerimize 1 milyon 23 bin 687 ücretsiz tezkere ve 684 bin 238 havari kaynağı nazik tıpkısı kısmını dağıttık. Öğüt kitaplarının ücretsiz bire bir şekilde vaktiyle çocuklarımıza ulaştırılması pespaye haddinden fazla balaban bir çalışmadır. Bu konuda bizlere apotr olan bakanımıza bile teşekkürname ediyorum” diyerek konuştu.Share: