Nazır Kasapoğlu: “Konya’da binlerce sporcuyu çok güzel tıpkı şekilde konuk ettik”

Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, Konya’nın benzeri medeniyet sembolü olduğunu belirterek, Konya’ya 54 ayrı ülkeden gelen binlerce sporcuyu çokça iyice bir şekilde konuk ettiklerini söyledi.

Cahillik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, SELIM Tümen Konya İl Başkanı Hasan Angı’yı görüşme etti, organizasyon mensuplarıyla ayrımsız araya geldi. Ziyarette konuşan İl Başkanı Hasan Angı, tehlikeli benzeri faaliyet döneminde 5. İslami Dayanışma Oyunları’nı gerçekleştirdiklerini kaydederek, “Bakanımıza ve tamam ekibine teşekkür ediyoruz. Dünya çapındaki bu iri organizasyona Konya eş sahipliği yaptı. Esasen itibaren tesisleşme namına hem de davetlilerin dosdoğru bire bir şekilde mihman edilmeleri üzere bakanımız kesintisiz çalıştı. Konya amacıyla ve ülkemiz için büyük tıpkı organizasyondu. İslam İşbirliği Teşkilatı’nın 5. oyunlarının Türkiye’de mamul olması, katılımın en üst düzeyde olması ülkemiz hesabına büyük aynı vergi. Bu kent kadim tıpkı kent. Selçuklu’dan günümüze mevrut, geleneklerini yaşatan, ocak sahipliğini layıkıyla yapmaya müteharrik benzeri şehir. Bunca spor zir yapılarıyla beraber gelecekte üstelik zorlu haddinden fazla şişman organizasyonların yapılabileceğini da tümce görmüş oldu” dedi.

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu bile, kısaca aynı aydır Konya’da olduklarını hatırlatarak, “Hem çalışmalarımız vesilesiyle hem Konya 2021 hazırlıkları vesilesiyle mukavim çokça misil aynı araya geldik. 5. İslami Dayanışma Oyunları’nı bile ahali birliğiyle, çokça sunturlu benzeri familya sahipliğiyle çıktı tamamlıyoruz. Bu akşam ezanı birlikte kapanış töreniyle inşallah genişlik güzelce şekilde tamamlayacağız. Konya bir medeniyet sembolü. Tıpkı rağbet zenginliğinin arz faal mesajını veren tıpkısı kent. Bu şehirde 54 ayrı ülkeden mevrut binlerce sporcuyu hamdolsun çokça domuzuna tıpkısı şekilde konuk ettik. beherglas misafirimiz memleketlerine haddinden fazla amma çok bahtiyar ayrımsız şekilde dönüyorlar. Çok iyice hatıralarla ayrılıyorlar. Bu ayrımsız misafirperverlik anlayışının, organize becerisinin neticesidir. Bu kadim şehre, bu güzelce bölüt dahi çok adamakıllı yakıştığını bütün alay malay görüyoruz. Ego bu vesileyle umum Konyalı kardeşlerimize ilgiyle teşekkürname ediyorum” diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu henüz sonra Kasıt Belediye Reisi Mustafa Kavuş ve Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’yı musahabe etti. Kasapoğlu, Kavuş ve Kılca’ya 5. İslami Dayanışma Oyunları’na verdikleri bindi nedeniyle teşekkürname etti. – KONYA

Share: