Nazır Varank, adlı giysi markasının alkım renklerini kullanmaması kararını destekledi: Dünyada bir LGBT dayatması varken bu karar çok kızıl

Giysi zinciri LC Waikiki’nin, bir ekip çalışanına e-öğün ile haziran-orak ayı aylarında ürünlerinde alkım, tek troleybüs beygir gibi figürlerin LGBT+’leri andırdıkları gerekçesiyle, “bu sembollerin kesinlikle kullanılmaması” ve “kesinkes kırat sayısının azaltılması” uyarısında bulunduğu tez edildi.

VARANK, LC WAIKIKI’NİN LGBT+ KARARINI DESTEKLEDİ: BÖYLE MARKALARIN DEVAMI DA GELECEKTİR

Vekil Varank, ünlü giysi markasının, çalışanlarına gönderdiği bu mesajı destekleyerek firmanın aldığı kararı övdü. LC Waikiki Yalova Geri Hizmet Merkezi Küşat Töreni’nde konuşan Vekil Varank, şunları söyledi:

“Ekip çalışanlarına elektronik posta göndermiş ve demiş kim, ‘Lütfen ürünlerimizde LGBT çağrışımı işleyen işaretleri kullanmayın. Bunlarla ilgili ürünleri üretmeyen çünkü bizim hassasiyetlerimiz var, sorumluluğumuz var.’ Olur, dünyada tıpkı LGBT dayatması varken, ayrımsız cinsiyetsizlik dayatması varken LC Waikiki’nin bu inisiyatifi almasını ego çokça zer buluyorum ve kendilerine haddinden fazla teşekkür ediyorum.

Kimse kusura bakmasın. Siz hangi yapıyorsanız yapın ama cinsiyetsizliği dayatırsanız, sülale mefhumunun altını oymaya bitmeme ederseniz biz da kimseye eyvallah demeyiz. Bunun karşısında dururuz. Böyle markaların gerisinin geleceğine de ego inanıyorum. Biz aileyi savunmaya Allah’ın izniyle bitmeme edeceğiz.”

Share: