Öğretmenler depremzedeler için soba üretiyor

Öğretmenler depremzedeler için soba üretiyor

Meslek Müdürü Yusuf Özcan:

“Tahminî 100 soba yarmak için çalışmalara başladık”

BİLECİK – Bilecik’in Bozüyük ilçesinde öğretmenler depremzedeler üzere soba üretmeye başlarken, hedef evvel etapta 100 soba.

Bozüyük Mesleki ve Beceri Rum Lisesi öğretmenler, zelzele bölgesinde çadırda mütezayit vatandaşlar üzere soba üretiyor. Deprem bölgesine yetişmek amacıyla çerge içi soba üretimine başladıklarını belirten Meslek Müdürü Yusuf Özcan; “Kısaca 100 soba fora etmek için çalışmalara başladık. 4 dönüş içerisinde 100 sobayı tutmak üzereyiz. Çadırı ısıtacak şekilde tasarlamasını araba ressamlığı bölümü sarıklı arkadaşlarımız gerçekleştirmiş olup, imalatında da bilcümle çığır dersi öğretmenleri, hem da hars dersi öğretmenleri katkıda bulunmuşlardır” dedi.

Kestirmece 100 soba düzenlemek amacıyla çalışmalara başladık

Özcan; “10 ilimizde büyük ayrımsız öfke ortaya çıkmıştır. Bu felakete okulumuz duyarsız kesilmek istememiştir. Aynı duyarlılık örneği göstermiştir. Temas antlaşma güncel konularda duyarlılığı gösteren okuldaki öğretmen arkadaşlarımız bu konuyla ilgilide ne yapabiliriz düşüncesi içerisine katılmışlardır ve okulumuzda soba imalatı yapmaya değişmeyen verdik. Bununla ait çevremizde kâin fabrikalardan materyal desteği aldık. Öğretmen arkadaşlarımızda tatil olmasına karşın okulumuza gelip soba imalatına başlamış bulunmaktadırlar. Yaklaşık 100 soba açmak amacıyla çalışmalara başladık. 4 zaman içerisinde 100 sobayı cezbetmek üzereyiz. Çadırı ısıtacak şekilde tasarlamasını araba ressamlığı bölümü sarıklı arkadaşlarımız gerçekleştirmiş olup, imalatında de bilcümle meslek dersi öğretmenleri, hem da ekin dersi öğretmenleri katkıda bulunmuşlardır. Devletimizin beslemek bizleri hep çok mutlu etmiştir” dedi.

Share: