Ordu Ticaret ve Uran Odası’nda ahit doğrulama töreni yapıldı

Kalabalık Tecim ve Endüstri Odası’nda (OTSO) antlaşma teyit töreni gerçekleştirildi.

OTSO’nun Sedir Salonu’ndaki törende mütekellim odanın bakir Yönetim Kurulu Başkanı Adaletli Levent Karlıbel, kısaca aynı sene önceki hiçbir siyasi aidiyet kaygısı taşımadan ve herkesi kucaklayarak çıktıkları seçme yolculuğunun böylece bugün ilk kez bu mecliste aynı araya geldiklerini söyledi.

Karlıbel, 28 Teşrinievvel 2022 gününü tarihe tabaka evcilleşmek istediğini belirterek, “Zira o ahit beni takkadak Kargaşa Tecim ve Uran Odası gözetiminde değil, TOBB genelinde da örneği yepyeni bir teveccühle neredeyse düşünce birliğiyle başkanlığa müstahak gördünüz. Benzeri yandan şahsıma gösterdiğiniz bu çekinmezlik ve teveccühün güzel gururunu yaşarken, mavera yandan üzerime yüklediğiniz balaban sorumluluğun ağırlığını omuzlarımda hissediyorum.” dedi.

Artık 60 kişilik mecliste herkesin tıpkı yönetim kurulu üyesi bitirme ve sorumluluğunda harıldamak zorunda olduğunu aktaran Karlıbel, şu değerlendirmede bulundu:

“Bu meclisin tek görmediği kadar görev paylaşımı yapacağız. Herkes elini taşın altına koyup kalın takanak. Gelişmemiş zamanda çok işlemler yazmak üzere buna mecburuz. Eş akılla alay malay yöneteceğiz gelişigüzel şeyi ve mutlaka başaracağız. Bir Tane ülkümüz gelişen ve büyüyen Kargaşa’dur. Bu kentin birlik dirilik ve kurumları ile halk ele tutuşarak kuma ülkümüze yürüyeceğiz. Değme makule ötekileştirme, önyargı ve dedikodudan uzak, var olan özgüvenimiz ile cemi sözlerimizin arkasında duracağız. Aynı yola çıkarken temel aldığımız düsturla görev süremiz süresince rastgele soy aidiyetten üryan namına takkadak ve yemeden içmeden bu kentin tecim hacmini şişirmek, sanayisini geliştirmek, halkın dirimlik düzeyini yükseltmek ve yükselen dirimsel düzeyi ile Kargaşa halkının refahına gitmek yegane gayemiz olacaktır.”

Karlıbel, önceki yöneticilere teşekkürname ederek, kullanılmamış yaşamlarında hayat, bahtiyarlık ve muvaffakiyet diledi.

OTSO’nun yeni Divan Başkanı Kurtuluş Orion üstelik önceki zaman fariza yapmış yöneticilere teşekkür ederek, kullanılmamış dönemin Ordu ve dide üzere oflaz olmasını arzu etti.

Konuşmaların arkası sıra Karlıbel ile Cebbar, esbak dönemin Yönetim Kurulu Başkanı Para Delimsirek ve Sedir Başkanı Levent Yıldırım’a çiçek verdi.

Share: