Ovacık Belediye Reisi Sarıgül, Tunceli’de Madenlere Karşı 8 Ekim’de Yer Mitingi Yapacaklarını Duyurdu

Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Tunceli’deki eroin ocaklarına cebin 7-8 Ilk Teşrin’de çalıştay ve mekân mitingi yapacaklarını açıkladı. Sarıgül, “Son zamanlarda bölgemizin tamamında maden ruhsatları verildi. Toprağımıza, suyumuza, doğamıza, inanç merkezlerimize hep insanlığa ilgilendiren bu coğrafyayı yüklenmek ve ati nesillere sarmak istiyoruz” dedi.

Ovacık Belediye Reisi Mustafa Sarıgül, zaman sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, madenlere cebin 7-8 Teşrinievvel’de Tunceli’de çalıştay ve yer mitingi yapacaklarını duyurdu. Sarıgül, şöyle dedi:

“Kapitalizmin mülk hırsı doğamızı her yerde tevzi etmeye devam ediyor. Serencam zamanlarda bölgemizin tamamında maden ruhsatları verildi. Bizler durumu kamuoyuna ihmal etmek amacıyla 7-8 Teşrinievvel tarihlerinde Dersim’de bire bir çalıştay düzenliyoruz. 7 Ilk Teşrin’de saat 10.00-17.00 beyninde Ovacık’ta, 8 Teşrinievvel’de saat 13.30’da, Seyit Istek Meydanı’nda yapılacak kasaba mitingine tüm halkımızı çağırma ediyoruz. Toprağımıza, suyumuza, doğamıza, inanç merkezlerimize bilcümle insanlığa ait bu coğrafyayı korumak ve ati nesillere asmak istiyoruz” dedi.

Share: