POLİS MERKEZİNDE TARTIŞTIĞI POLİSİ TABANCAYLA AYAĞINDAN VURDU

ARTVİN’in Borçka ilçesinde bire bir dirilik, eşinden şikayetçi tevessül etmek gittiği polis merkezinde tartıştığı polis memuru Şanlı Keyif Yıldıran’ı tabancayla ayağından vurarak yaraladı.

Olay, akşam saatlerinde Borçka İlçe Emniyet Amirliği’nde meydana geldi. Eşi ile elan adsız nedenle tartışan ve ismi açıklanmayan koca, şikayette olmak amacıyla polis güçleri merkezine geldi. Bu tam belinde tabanca olduğu fark edilen birey, bekletildiğini öne sürerek polis güçleri memurları ile tartıştı. Çıkan tartışmada belindeki tabancayı çıkaran gönül, polis memuru Yüce Kasıt Yıldıran’a acı etti. Şüpheli, polislerce yakalanarak gözaltına alınırken, ayağından yaralanan polis memuru ise mevrut sağlık ekiplerince yapılan önce müdahalesinin arkası sıra Borçka Kerem Hastanesi’ne kaldırıldı. Şüphelinin sorgusu sürerken, olayla ilgilendiren sormaca başlatıldı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Artvin Valiliği’nden konuyla ilgilendiren yapılan kayıtlı açıklamada, “Dertli polis güçleri memurumuzun hayati tehlikesi bulunmamakla gelişigüzel yapılan araştırmada olayı gerçekleştiren şahsın herhangi bir terör örgütü bağlantısı yoktur. Bahis ile ilişkin mukteza adli tahkikata başlanmıştır” denildi.

Share: