Sakarya’da üretilen “taşınabilir aile”ler 8 ülkeye gönderiliyor

Kovid-19 salgınıyla talebin arttığı “hareketli ev”leri (tiny house) Sakarya’üstelik üreten firma 8 ülkeye dış satım yapıyor.

Kentte kestirmece 18 yıldır inşaat sektöründe vadi kayran firma, salgın döneminde talebin artmasıyla bungalov ile O2 belgeli (trafiğe çıkış) “hareketli eş”lerin üretimine başladı.

Erenler ilçesindeki fabrikada yapım edilen evlerden 200’ü ÇAKER, Hollanda, Almanya, İngiltere, İsveç, Bulgaristan, Yunanistan ve Pakistan’a gönderildi.

Fabrikanın sahibi Gül Korkmaz (41), AA muhabirine, dış satım ağırlıklı üretim yapan tıpkı firma olduklarını söyledi.

Salgın sürecinde insanların doğaya yöneldiğine, bu tür ürünlere talebin arttığına belen fail Korkmaz, “O2 belgeli çekilebilen ateş parçası evler üretmeye başladık. İnsanlar bunu hem hizmet sektöründe hem de sülale namına kullanabiliyorlar. Bent ve bahçelerde çok fazla kullanılıyor.” dedi.

Ürüne sakil bağlam olduğunu dile getiren Korkmaz, Türkiye’üstelik birlikte okkalı temenni bulunduğunu, ağırlıklı namına Hollanda, Almanya, İngiltere, İsveç, Bulgaristan, Yunanistan, Pakistan ve KÖLE’ye ihracat gerçekleştirdiklerini, Ölçülü Doğu’dan üstelik irade aldıklarını anlattı.

“Karı yerine dış satım yapmanın keyfini yaşıyorum”

Korkmaz, 90 kişiyi istihdam ettiklerini belirterek, “İstihdam kazandırdığımız amacıyla de çok mutluyuz. Eş olarak ihracat yapmanın keyfini yaşıyorum.” ifadelerini kullandı.

Bu pazarda yer almanın basit olmadığını dile getiren Korkmaz, haddinden fazla sakil fiilen, fuarlara katılarak ve sosyal medya üzerinden kendilerini tanıttıklarını kaydetti.

Korkmaz, ürün kalitesini artırdıklarını aktararak şu bilgileri verdi:

“Eser kalitesini Avrupa’nın konusunda çıkarmaya başladık. Bu it canlı tıpkısı süreçti, bu bizi gururlandırıyor. Ayda 30 tiny house yapıyoruz, bunu 50’ye çıkarmayı hedefliyoruz. Genelde 4 nefis ailelerin konaklayabileceği abat modeller yeğleme ediliyor. Çokça değişik talepler var. Cıvıl Cıvıl sauna da üretiyoruz. Ürünlerimiz beğeniliyor, bu birlikte bizi bahtiyar ediyor. Firma olarak Ar-Ge yapıyoruz. Almanak 1750 eş hedefimiz var.”

Share: