Samsun’da kadına şiddete dikkati kaplamak için panoya turuncu halk izi yapıldı

Samsun’de site protokolü, kadına müteveccih şiddete dikkati sarmak üzere panoya turuncu boyalı umum izi yaptı.

İl Itimat Müdürlüğünce, 25 Son Teşrin Kadına Yönelik Şiddete Alın Arsıulusal Savaşım Haset dolayısıyla “Kadına yönelik şiddete gelişigüzel dur diyelim” etkinliği düzenlendi.

Vali Zülkif Dağlı, İl Inanma Müdürlüğü konuşma salonundaki etkinlikte yaptığı konuşmada, eş kurumunun güçlendirilmesinin önemine değindi.

Ailelerde karşılıklı tolerans ve saygının olması gerektiğini vurgulayan Görgüsüz, “KADES ve bir icraat makro. Bu manada biz üstelik üzerimize düşeni elan fazla yapmalıyız.” dedi.

İl Güvenlik Müdürü Ömer Urhal dahi kadının, ocak ve toplumun makro benzeri ögesi olduğuna bel etti.

Kadına müteveccih şiddetin insanlığa cebin işlenmiş bildirme balaban hıyanet olduğuna dikkati calip Urhal, “Değme nerede olursa olsun, kadınlar sosyal rolleri itibarıyla annelerimizdir, eşlerimizdir, evlatlarımızdır, kardeşlerimizdir. Özetle kadınlar şiddete değil, hürmete genişlik haddinden fazla layık olanlardır. Samsun Emniyet Müdürlüğü adına bizler dahi şiddete maruz kalmamaları hesabına evvel olduğu üzere zaman ve erte de bütün imkanlarımızla kadınlarımızın yanı sıra olmaya bitmeme edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların peşi sıra Görgüsüz ve Urhal’ın yanı sıra Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Tığ, İl Bitirmiş Komutanı Mümessil Miralay Ömer Ersever, Sahil Güvenlik Karadeniz Toprak Komutanı Amiral Ahmet Bahadır ile gayrı tören düzeni üyeleri, panoya turuncu boya ile umum izi yaptı.

Programda katılımcılar, yakalarına da turuncu kurdele taktı.

Share: