Şarki Karadeniz Belediyeler Birliğinin 4. Foto Yarışması sonuçlandı

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliğince (DKBB) düzenlenen 4. Işık Yarışması’nda, Anadolu Ajansı (AA) foto muhabiri Kağan Burak Altunöz üçüncü oldu.

DKBB Genel Sekreteri Mehmet Şentürk, yaptığı bağlanmış açıklamada, yarışmanın Trabzon, Artvin, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Giresun ve Kalaba mülk sınırları içerisindeki tarihi ve kültürel zenginlikleri ön plana fark etmek, foto sanatının görsel gücü ile tanıtılmasına katkı temin etmek için düzenlendiğini belirtti.

Yarışma aracılığıyla işık sanatının gelişimine katkıda bulunulmayı hedeflediklerini vurgulayan Şentürk, seçilen fotoğraflarla Şarki Karadeniz’in memleket ve ilçelerinin tanıtılması üzere arşiv oluşturulduğunu tabir etti.

Şentürk, yarışmaya 375 foto sanatçısının 1670 eserle katıldığına dikkati çekerek, 100 fotoğrafın sergilemeye adalet kazandığını, dereceye girenlere mülk ödülü ve türlü hediyeler verileceğini kaydetti.

Mualla Mermertaş’ın birinci, Mete Yurdaün’ün ikinci olduğu yarışmada, AA ışık muhabiri Melik Burak Altunöz üçüncülük elde etti. Egemen Eryılmaz, Yüksek Duygusal ve Faruk Gamlıoğlu mansiyon, Ahmet Harmancı ise DKBB hususi ödülü, dron ödülü ile jüri hususi ödülüne layık görüldü.

Share: