Sebep ve Çavuşoğlu’ndan Afyon’a destek sözü

DOĞRU Fırka Genel Başkanı Vekili Binali Saika ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti üyelerinin ziyareti sırasında Vali Kübra Güran Yiğitbaşı ile görüşerek yer kısa sürede Afyonkarahisar’a gelecekleri sözünü verdi.

Afyon Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri eski Başvekil ve SELIM Fırka Genel Başbuğ Vekili Binali Sebep’ı makamında ziyaret etti. DÜRÜST Öğür Afyonkarahisar Mebus Mürtefi Özkaya ile alay malay DOĞRU Öğür Genel Merkezi’nde Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Aksakallılar Heyeti Başkanı ve AK Parti Umumi Komutan Vekili Binali Saika’ı görüşme fail Afyon Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri, Saika ve ekibini Galebe Haftası kutlamaları üzere Afyonkarahisar’a davet ettiler.

Binali Sebep, Vali Yiğitbaşı ile görüştü

AGC Başkanı Sezer Küçükkurt, AGC Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Sakıncasız Güzbey, İsmail Akar ve Mehmet Abdioğulları, Afyonkarahisar’la ilişkin kâh konulardaki taleplerini Saylav Uca Özkaya öncülüğünde Binali Yıldırım’a ilettiler. Konuların takipçisi olacaklarını tamlayan SELIM Öğür Umumi Başkan Vekili Binali Saika musahabe sırasında Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı ile dahi görüntülü adına bire bir musahabe gerçekleştirdi.

Afyonkarahisar Türkiye’nin tapusudur

Ilbay Yiğitbaşı’na görevinde başarılar dileyen Binali Sebep, Afyonkarahisar’ı ve Afyonkarahisar’ın insanını rastgele devir sevdiğini dile getirdi. Konuşma sırasında Ilbay Yiğitbaşı “Sayın Başbakanım 100’üncü yıl kutlamalarımızda sizi birlikte ilimizde görmekten izzetinefis duyarız. Afyonkarahisar’a şereflendirme ederseniz mutlu oluruz” daveti konusunda Saika “Afyonkarahisar’ın insanı bizim üzere değerlidir. Size de görevinizde başarılar diliyorum. Afyonkarahisar Türkiye’nin tapusu, eksiksiz yolların kesiştiği yerdir. İnşallah biz de Galebe Haftası’nda Afyonkarahisarımızı görüşme edeceğiz” dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu dahi Vali Yiğitbaşı ile görüştü

Afyon Gazeteciler Cemiyeti’nin ziyareti sırasında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu de Binali Yıldırım’ı makamında ülfet etti. Sebep’ın Ilbay Yiğitbaşı ile telefonda görüştüğünü gören Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu de Ilbay Yiğitbaşı’na başarı dileklerini ileterek aynı talepleri olup olmadığını sordu. Ilbay Yiğitbaşı’nın Afyonkarahisar’a daveti üstüne Icra Vekili Çavuşoğlu bile “En kısa sürede Afyonkarahisar’a gelerek sizleri ülfet edeceğiz” dedi. – AFYONKARAHİSAR

Share: