Sigorta şirketlerini dolandıran şebekeye şafak operasyonu

Sigorta şirketlerini dolandıran şebekeye şafak operasyonu

ADANA Adana’da sigorta experleri ile alay malay akım ederek maddesel hasarlı gidiş geliş kazalarına karışan araçlarının derece kaybını çok göstererek sigorta şirketlerini dolandıran 11 kişiye müteveccih cerrahi müdahale düzenlendi. Şafak vakti yapılan operasyonla haddinden fazla sayıda birey gözaltına makbuz.

Alınan bilgiye göre, Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Mücadele Kat Başkanlığı koordinesiyle, Adana Inanma Müdürlüğü ÇIFTLIK Şube Müdürlüğü ekipleri, sigorta şirketleri dolandırılan 11 kişiye müteveccih cerrahi müdahale düzenlendi. Şafak vakti gerçekleştirilen operasyonda çok sayıda gönül gözaltına makbuz.

“Sakıncalı araçların değer kaybını fazla gösterip, sigorta şirketlerini dolandırdılar”

Planlı operasyonda yakalanan şüpheliler, sigorta experleri ile alay malay debi ederek hafif maddesel hasarlı trafik kazalarına müdahil araçların maddi değer kaybını erdemli gösterip, bilerek kaymakamlık yaptırdıkları ve kaymakamlık süsü vererek ilçe raporu düzenleyerek sigorta şirketlerini dolandırdıkları tespit edildi.

“Çalışmadan sigortalı gösterdikleri kişilere itimat çekip ürem aldılar”

Maddi anlamda yoğun olan kişileri, ayrımsız iş yerinde çalışmadan sigortalı gösteren şüpheliler, bu yöntem ile sigortalı görülen kişilere bankalar aracılığıyla itimat çektirip, çekilen hacim oranında komite aldıkları ağa edilen gelir ile yüzde 15-20 beyninde faize dünyalık verdikleri öğrenildi.

Şebekenin, Esenlik Bakanlığı yahut ayrımlı çap kurumları bünyesinde görevli statüsünde işe aldıracağı yönünde vaatte bulunarak 5 kişiyi dolandırıp haksız vergi elde ettiği birlikte tayin edildi.

Share: