Tanoğlu, Erzincan TSO Başkanlığına yeniden namzet olduğunu açıkladı

Erzincan Ticaret Sanayi Odası Başkanı Ahmet Tanoğlu, önümüzdeki ekim ayında yapılacak olan görüş seçimlerinde yeniden komutan adayı olduğunu açıkladı.

Erzincan TSO’dahi matbuat açıklaması yapan Tanoğlu, şöyle konuştu:

“4 sene geçmiş Tecim Odası Başkanlığına aday olduğum ant o zamanda tabir ettiğim kabil bura tıpkı bakım makamı burayla ilişik ne yapabiliriz bazı projelerimiz vardı. Onların yüzdelik 90’ını hayatiyete geçirdik. Şu anda bile bulunan projelerimizden Ticaret Odasının inşaatı devam ediyor. Onun üzere görevi tevdi kabil tıpkısı şansımızın olmadığı, göreve aylamak mecburiyetinde olduğumuzu, onun için Ekimin 2’inde seçimlere gidiyoruz. Tekrar namzet olduğumu bildiriyorum. 4 yıldır ne yaptınız derseniz pandemiye karşın kâh projelerimizi hayatiyete geçirdik. Bunlarda hayatiye geçiremediğimiz tıpkı projemiz var. O bile mebzul oruçlu uğraştığımız fakat başaramadığımız çok ortaklı ayrımsız anonim ortaklık kurup Erzincan’da şehirlerarası, uluslararası benzeri tenkis olsun veya envestisman olsun onu başarmak istedik amma şirketi kurduk insanları tıpkısı araya getiremedik. Ondan yağlık üzgünüm. Ne yaptık derseniz 4 yılda ara sıra projeler vardı amma hiçbiri hayatiyete geçmemişti. Bunlardan birincisi Erzincan’ın benzen işleme ihtiyacını karşılayacak olan günlük 85 bin litre süt işleme tesisini inşaatından alarak makine tesisatına büyüklüğünde tamamını Ticaret Odası kendisine tığ yönettik. Ekincilik Kredi Kooperatifine verdik. 500 başlık düve istihsal merkezini yaptık. Onu birlikte şuan hayatiyete geçirdik. Kombinasyon Sanayi Bölgesinde yetiştirme yurdu, anaokulu yaptık, gündüz enerjisi santralini tamamladık. Alt yapısını yaptık. Bin 100 kişi çalışırken 2370 en üst henüz da artmış benzer personel istihdamı sağladık. Bunları yaparken bile Erzincan’a yaraşıksız ayrımsız Tecim Odası binası var. Ona daha önce gelmeden de söylemiştim. Biz buraya dolgunca tıpkısı Ticaret Odası binası yapalım hesabını yaptık. amma velakin Milli Eğitime ilişkin olan aykırı tören düzeni düzenleyerek 3 devam Erzincan’a okul kazandırdık. Bunları bile konfirmasyon etme aşamasına geldik. Şuan bahçe duvarları yapılıyor. Bu yıl hepsi bile hizmete geçecek. Bunun karşılığında üstelik şuan tahminî 10 bin metre rubai ilişkin alanı olan ayrımsız Tecim Odası binası yapıyoruz. Önümüzdeki yıl bittiği devir Ticaret Odasının kasasından mal çıkmadan kısaca 80 ile 100 milyon ortada emlak kazandırmış oluyoruz. Meclis kararı alıp Ticaret Odasının kira gelirlerinin Erzincan’daki ihtiyaçlı ailelerin öğrencilerine yüzde 50’sini burs adına vermeyi planlıyoruz.

Adaylık için şuan benim dışımda bambaşka insanoğlu geçmiyor. Amma bura hizmet yeri tümce aday kabil. Ego henüz iyisini yapacağım der çıkar, aday olabilirler.” – ERZİNCAN

Share: