Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 arsa online olarak yalınlık artırmayla satışa çıkarılacak

Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı marifetiyle 40 ilde 499 arsa online namına ve müzayede ile satışa sunulacak. Vekâlet, bu şekilde vatandaşa hem yatırım fırsatı hem da öz konutunu mensur ika imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzdelik 25 başlarken, yıllık yüzdelik 9 ayırt, 24 ay mehil, KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olunacak. Yalınlık artırmalar 21-22 Eylül 2022 saat 10.30’birlikte yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzde 25 peşinat ve 24 kamer önel imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından muaf olması üstelik yatırımcıya emeksiz sağlıyor. Envestisman için sunulan arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Kültürlü, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Çeltek, Van ve Zonguldak illerinde vadi alıyor. Öte yandan İstanbul’de satışa çıkacak ara sıra arsalar drone ile havadan görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ait değerlendirmelerde bulunan aynı taşınmazlar danışmanı, “Iyicene tıpkısı fırsat vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Etraflı zamandır ülkemizde ev arzında kusur ve sav vardı. Vatandaşlar dahi zat arsalarında inşaat ika fırsatı bulacak. Alelhusus yüzde 25 peşinatla yıllık yüzdelik 9 farkla 24 kamer vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı namevcut. KDV’den muaf kesinlikle avantajlı gözüküyor. Bilcümle yatırımcılar bunu takip edecektir. Alelhusus evi sıfır, ocak yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Toplanmış 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’üstelik 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Seçme şehrin rayicine göre rakamlar değişiyor. Özellikle almanak artma yüzde 9 bu haddinden fazla cesim enflasyonun yüzdelik 80’lerde olduğu bir zamanda almanak yüzde 9 artışla yer ahzetmek ve 24 kamer taksitle kabul etmek KDV’den ve tapu harcından muaf olması buna çokça fazla bağlam olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda kıytırık benzeri ev etme yahut karı kabul etme şansı. Bizde yatırımcılar kendisine değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.Share: