TED Cumhuriyet Altını Kızları Arsıulusal Tenis Turnuvası’nın matbuat toplantısı yapıldı

– TED Cumhuriyet Altını Kızları Uluslararası Tenis Turnuvası’nın matbuat toplantısı yapıldı

İSTANBUL – TED (Alan Topu, Eskrim, Alpinizm) Spor Kulübü aracılığıyla 22.’si düzenlenen TED Cumhuriyet Altını Kızları Uluslararası Tenis Turnuvası’nın matbuat toplantısı gerçekleşti. Turnuva 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı’nda oynanacak olan bitiş maçıyla tamamlanacak.

TED Cumhuriyet Altını Kızları Arsıulusal Tenis Turnuvası’nın basın toplantısı, TED Spor Kulübü’nde yapıldı. Toplantıya TED Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Yığın, Turnuva Direktörü Erhan Oral ve tenisçi Ayşegül Koca katıldı. Toplam 22 bin Dolar ödüllü turnuva, 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı’nda oynanacak olan bitiş karşılaşmasıyla son bulacak. Turnuva Direktörü Erhan Oral, turnuvanın 22. öğün düzenlendiğini belirterek bunun gururunu yaşadıklarını söyledi.

Mehmet Yığın: “Federasyondan destek alamadık”

Bu turnuvanın 22 senedir yapıldığını ifade ederek sözlerine başlayan TED Spor Kulübü Umumi Heyet Başkanı Prof. Dr. Mehmet Yığın, “Devamlılığı olan tıpkısı turnuva. 22 senedir yapılıyor. Cumhuriyet Bayramı haftasında bu turnuvayı yapıyoruz ve finalin de alay gününe denk gelmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramımızı dahi coşkuyla kutlayacağız. İnşallah sporcularımız bitiş oynar. Biz TED olarak bu yıl turnuvalarda üzerimize sakıt her şeyi yaptık fakat bunları yaparken federasyondan bindi alamadık. Elan ilk Pemra, Çağla ve İpek bu turnuvada final oynadı. Belki haddinden fazla erdemli ödüllü aynı turnuva değil amma mevsimler namına sporculara huruç ika imkanı veren bir turnuva. Önümüzdeki yıl Cumhuriyet Altını’in 100. yılında yapacağımız turnuva amacıyla de önümüzdeki aydan itibaren çalışmalara başlayacağız” diyerek konuştu.

“Bu sıkıntının sebebi nedir bilmiyorum”

Türkiye Tenis Federasyonu’yla aradaki problemler hakkındaki soru konusunda konuşmasını sürdüren Tınaz, “Kendileri burada olmadığı için bahsetmek istemiyorum. Ben hangi olduğunu bilmiyorum ama aklıma gelen 2 laf var. Şırnak’ta yapılan benzeri turnuvaya TED’den oyuncu katılmadı. TED’in 2 kalem oyuncusu var. Birisine tığ bakıyoruz, o bizim söylediklerimize uyuyor. Diğerine ise ailesi bakıyor. Tıpkı kız çocuğunu ailesi Şırnak’a turnuvaya göndermiyorsa ego buna tıpkısı şey diyemem. Seçme öncesinde arkadaşları birlikte yokken ben ve oğlum Çokluk kendisinin yanındaydı. Bunlara anlam veremiyorum. Tığ tenise hizmet etmeye devam ediyoruz. Türkiye Alan Topu Federasyonu elbette istiyorsa anca yapabilir. Yara ve sıkıcı aynı ebat. Kızlar turnuvası finaline gitmedim ego. Benim mizacım bu. Kişi kulübüm dışında bire bir yerde alan topu oynamam ve gitmem. Koza’birlikte Federer’i da izlemeye gitmedim. Belki kıskançlıktan gitmiyorum ama federasyonun da bilcümle turnuvalarını özlük sahasında yapacak diye niteleyerek ayrımsız husus bulunmayan. O ahit Türkiye Ayak Topu Federasyonu dahi bilcümle maçları Riva’birlikte oynasın, başka statları kullanmasın. Kendilerine başarılar diliyorum. Gaziantep’te hep oran erkanıyla benzeri turnuva yaptılar. Bu turnuvayla aradaki farkı bilemiyorum. Tığ kişi yolumuzdan vazgeçmeyeceğiz. Biz kulübüz. Türkiye’dahi kullanılmamış ayrımsız trend bundan sonra ve bando şampiyonalarına döndü herhangi bir öz” açıklamasını yaptı.

“Türkiye’ye gidişat antrenörü getirmeleri gerekiyor”

Federasyonun eskiden rastgele turnuva yapana yüzde 20 bindi verdiğini da belirten Mehmet Yığın “Federasyon eskiden seçme turnuva yapana yüzde 20 bindi veriyordu. Bu destek verdiği insanlar büyüdü. Bu gelişim kişisel desteğe döndü. Ego güneyde bire bir otelle anlaşıp kombinezon yapıyorum ve federasyondan de bindi alıyorum. Sonrasında kar elde ediyorum. Sonrasında tıpkı çatışma ortaya artık ve turnuvalara destek kesildi. Başkan gelmediği amacıyla da sinirliyim az buçuk. Sabık sene bize otel sponsoru buldu. Otel bize 20 bin dolar verdi amma tıpkı Challeger turnuvasının bize maliyeti 115 bin Dolar. Bunun 20 bin dolarını veriyordu. Bun yıl bindi vermediler. Ama olayın kopuşu, güneydeki turnuvaların sayısının artıp, oradaki kişilerle federasyonun arasının bozulması oldu. Sporcular geçmiş 300’e, 200’e girebiliyorlar amma sonrasında kapsam değişiyor. Buraya mevrut antrenörler, sporcuları yakından izleyip eksiklerini görüyor. Sporcular da sonrasında karşılaşma kaybetmeye başlıyor. Bence Türkiye Alan Topu Federasyonu’na sakıt sunma şanlı görev, önce 100’birlikte olan bir antrenör tutarga sporcuları çalıştırması. Bu antrenörlerin maaşları çokça faziletli. Bunlardan birisini buraya bağlamak lazım. Sporcuları çokça pinti idmanlarla ileriye taşımaları lazım” şeklinde konuştu.

Turnuvada savaş fail sportmen Ayşegül Sap bile,”Cumhuriyet Bayramı’nda böyle tıpkı turnuva düzenlenmesi çok yüce. Ego birlikte burada geçen yıl çok gani oyuncularla oynadım. Bu sene bana hakeza bir yıldız veren kulübüme teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Basın toplantısı ışık çekimiyle akıbet buldu.

Share: