Şırnak haberi! Cizre’de uçurtma şenliği düzenlendi

Şırnak’ın Cizre ilçesinde “uçurtma bizden, uçurması sizden” sloganıyla sevinç düzenlendi.

Cizre Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından planlı şenliğe öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakam ve Uray Başkan Vekili Nazlı Çıpa, bala ve çoluk çocuk için programlar düzenlendiklerini belirterek, Cumhuriyet Altını Bayramı zımnında üstelik çeşitli etkinlikler yaptıklarını söyledi.

İlçede enstrüman şöleni de gerçekleştireceklerini tabir fail Çıpa, şöyle bitmeme etti:

“Cizre’miz amacıyla hep beraber çalışmaya bitmeme ediyoruz. İlçemizde erinç bilgili ve devletimiz cemi imkanları ile alanda. Sayın Cumhurbaşkanı’mız, çap büyüklerimiz, hükümetimiz ilçemize, şehrimize haddinden fazla balaban önem veriyor. Tığ de devletimizin hizmetlerini vatandaşlarımıza ulaştırma çalışıyoruz. Çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza ve annelerimize dokunmaya çalışıyoruz. İnşallah bu asıl etkinlikler henüz birlikte artarak devam edecektir.”

Uçurtma şenliğine ilginin bati olduğunu dile getiren Çipo, haddinden fazla sayıda vatandaşın çocuklarıyla şenliğe katıldığını belirtti.

AK Tümen İlçe Başkanı Akif Özalp ise, huzurun bilge olduğu, çocukların eğlendiği hakeza etkinliklerin çoğalmasını istediklerini aktararak, “Memleketimiz hakeza iyice etkinliklere layık. Bu fena hâlde organizasyonda emekleri olan herkese teşekkürname ederiz.” diye niteleyerek konuştu.

Share: