Tekme infazın sanıklarına 2’şer nöbet ağırlaştırılmış müebbet istemi

BURSA’da, Ömer Zevk Birlik’nin (45) umum bileğinden kesilerek, Yaşar Eti’nin (53) üstelik başından silahla vurularak öldürülmüş bulunmasıyla ilgilendiren sormaca tamamlandı. Vakfedilmiş Ömer Ö., Ramazan D., Ongun Yılmaz G. ve Selman İsmail E. hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan 2’şer nöbet ağırlaştırılmış müebbet istemiyle savca hazırlandı.

Olay 16 Mayıs’ta Bursa’nın Gemlik ilçesinde meydana geldi. Yalova’ya revan Ömer Sefahat Görelik ve Yaşar Hitit’den bili alamayan aileleri, 14- 16 Mayıs’ta İl Inanma Müdürlüğü’ne zayi başvurusunda bulundu. Tabiiyet ile Hitit amacıyla kontrol çalışması başlatıldı. Bursa Kurnaz Komutanlığı ekipleri dahi Eti’nin çökertme telefonundan attığı kondisyon ve çevresinde araştırma başlatırken, Gemlik ilçesi Narlı Mahallesi Hamamçayırı mevkisindeki ormanda 2 kişinin cansız bedenlerine ulaşıldı. Cesetlerin, Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde mücevhercilik yaptığı öğrenilen Ömer Zevk Tabiiyet ile İstanbul’da akaryakıt istasyonu sahibi Yaşar Eti’ye ilişik olduğu belirleme edildi.

SAĞ ELİ BİLEĞİNDEN KESİLMİŞYapılan incelemede Ömer Düğün Bağıntı’nin sıhhatli elinin bileğinden kesildiği, Yaşar Hitit’nin de başında silah yarası olduğu belirlendi. Camit bedenler, Gemlik Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nın incelemesinin ardından Bursa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Muş’un Sisli nüfusuna mukayyet olan ve Çiftlikköy ilçesinde kuyumculuk fail Ömer Âlem Bağlılaşım’nin takanak meselesinden bir süredir gözdağı aldığı ve bu nedenle kısa süre önceki ailesini Antalya’ya götürdüğü öne sürüldü. HUSUSI EKİP, 7 KİŞİYİ BELİRLEDİSoruşturma kapsamında İl Cingöz Komutanlığı Açıkgöz Suç Araştırı Timi ve farklı birimlerden oluşturulan hususi kadro, 7 kişinin ismine ulaştı. Ramazan D., Aydın’ın Didim ilçesinde kaldığı apart otelde; Ömer Ö., Selman İsmail E. ile R.Ç. Yalova’da; Sevinçli Yılmayan G., Yalova’nın Armutlu ilçesinde; S.Ö. ile Ş.Ö. ise Yalova’nın Çınarcık ilçesinde yakalandı. Şüphelilerin eş ve gelişim yerlerinde yapılan aramalarda olayda kullanıldığı değerlendirilen 2 tabanca ile bu silahlara ilgili 79 kırcı fişek ele geçirildi.4 TUTUKLAMAİl Bitirmiş Komutanlığı’nda sorgulanan şüphelilerden Ömer Ö., cinayetleri itiraf etti. Adliyeye irsal edilen Ömer Ö., Ramazan D., Mesut Yılmayan G. ve Selman İsmail E., çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanarak Bursa E Tipi Sadık Cezaevi’ne gönderildi. S.Ö. ve R.Ç., adli kontrol amacıyla Ş.Ö. ise ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nca düzenlenen sormaca böylecene 4 sanık karşı ‘kasten öldürme’ suçundan 2’şer kez ağırlaştırılmış müebbet dam cezası talebiyle savca hazırlandı. Sanıklar, Bursa 11’inci Tehlikeli Ukubet Mahkemesi’nde bilgili karşısına çıkma.

Share: