Tıfıl spor kulüplerine 1 milyon TL’lik destek

Merkezefendi Belediyesi, 60 tor spor kulübüne gereç ve takım desteği sağladı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Spor dostu tıpkısı uray adına idmansız spor kulüplerimizin birlikte olmaya bitmeme ediyoruz” dedi.

Merkezefendi Belediyesi’nin spora ve sporcuya destekleri bitmeme ediyor. Merkezefendi Belediyesi, müptedi spor kulüplerine spor malzemesi desteğinde gezmek için Bereketler Toplantı ve Işporta Salonu’nda pakt yöneticileri ve sporcularla tıpkı araya geldi. Rastgele sene gerçekleştirilen etkinlikte futbol, voleybol, basketbol ve sakat spor kulüplerinin branşlarında hayatiyet gösteren toplanmış 60 spor kulübüne 1 milyon TL’nin üstünde destekte bulunuldu. Komutan Doğan, idmansız spor kulüplerine ve sporculara başarılar dileyerek spor malzemelerini tasdik etti. Merkezefendi Belediyesi önümüzdeki günlerde birlikte sakat spor kulüplerine materyal desteği sağlayacak.

Programa, Denizli Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Merkezefendi Şehremaneti Başbuğ Yardımcısı Fatih Coşkun, Denizli Saftirik Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Ayşe Sarıkaya, Türkiye Ayak Topu Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Denizli Büro Başkanı Bülent Fil, bine mail idmansız spor kulüp yöneticisi ve sporcusu katıldı.

“Dünkü spor kulüplerimizin yanındayız”

Spora seçkin antlaşma yardım sağladıklarını söyleyen Merkezefendi Şehremini Şeniz Doğan, “Spor dostu bire bir şehremaneti olarak çolpa spor kulüplerimizin beraberinde olmaya devam ediyoruz. Değme sene olduğu kabil bu yıl de 60 kulübümüzün ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda hazırlamış olduğumuz spor malzemesi ve ekipmanlarını kulüplerimize tasdik ettik. 40’ın üstünde nişane çeşitliliği ile kulüplerimizin ihtiyaçları doğrultusunda Türkiye’de bir tane isteğe sınırlanmış materyal dağıtımını yıllardır gerçekleştiriyoruz. Müptedi spor camiasına desteklerimizi sunuyor, tekmil sporcularımıza ve kulüplerimize başarılar diliyorum” diye niteleyerek konuştu.

“Hedeflerimiz çok elan büyük”

Amatörlerin sporun kalbi olduğunu belirten Denizli Toyluk ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Aşağılık bile amatörler yoksa profesyonelliğin olması olabilir değildir. Bu anlamda birlikte yapılan cemi çalışmalar ve gelişigüzel asıl işler ilimizde ve ilçemizde sporun gelişmesine katkı sağlıyor. Gençliğimize spor alanında ve deneyimsizlik alanında majör hizmetler üretiyoruz. Yaz döneminde açtığımız çokça amaçlı spor tesisi Merkezefendi bölgemizde bulunmakta sizlere hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi. – DENİZLİ

Share: