Trabzon Toptancı Balık Manasız Esnafı, Cıvıltı Kesintisi Nedeniyle Kıygın Olduu

ESRA AYDINLIK PERVAN

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Toptancı Balık Abes’nde güzeşte şeb yaşanan ruh kesintisi, esnafı mağdur etti. Trafodaki sıkıntının 2 yıldan beri çözülmediğini tamlayan esnaf Emre Mazlum, “Akşam 12’den beri elektriğimiz bulunmayan. Satışımızı tün zifiri karanlıkta cep telefonlarıyla yaptık. Şu anda var olan depoda benim milyonluk malım var ve şu anda erime halindeler” dedi.

Trabzon Toptancı Balık Anlamsız’nde geçkin geceleyin meydana gelen zindelik kesintisine esnaf reaksiyon gösterdi. Esnaf Emre Mazlum, çarkıt olan canlılık kablolarının değiştirilmediğini belirterek, şöyle konuştu:

“BÜYÜKŞEHİR’E BAĞLI TRANSFORMATÖR KISMINDA SÜREKLİ ARIZA ÇIKIYOR”

“Toptancı Balık Manasız esnafı adına şu anda mağdur durumdayız. Geceleyin 12’den itibaren elektriğimiz bulunmayan sebebi ise şu anda kapalı olan trafomuz. Büyükşehir’e sınırlanmış olan trafo kısmında sonsuz arıza oluyor ve şeb 12’den beri elektriğimiz yok. Büyükşehir’e sorunlarımızı 2 yıldan beri ilettiğimiz halde bire bir çözüm bulamadı. Büyükşehirdeki cümbüş çalışanlarının sayısı dahi bir elin parmaklarını geçmeyecek büyüklüğünde. Bizim burada tün mağduriyetimiz olduğu ant Çoruh’ta 24 saat essah say sistemi varken belediyede anca aynı madde bulunmayan. Belediyede çalışan elektrikçileri bizzat cep telefonundan arayarak gece erinçsiz ederek, ‘böyle tıpkısı hareketlilik kesintisi burada var’ diye dile getirdiğimiz halde gelip engelleme etme şansları çokça beş altı. Çünkü can sayıları az ve belediyenin 24 saate dair elektrikçi çalışanı dahi bulunmayan. Bundan etraf şu anda var olan kablomuz sakat ve bunu değiştirmiyorlar büyük kablo takmıyorlar nedenini bilmiyorum. Bunun maddiyatından mı kaçıyorlar şehremaneti burayı yapamayacak güçte mi bilmiyorum.

“BELEDİYE’DEN BİR AÇIKLAMA BEKLİYORUZ”

Mazlum, balık berhava esnafı kendisine belediyeden aynı açıklama beklediklerini belirterek, şöyle bitmeme etti:

“Gece 12’den beri elektriğimiz yok. Satışımızı gece zifiri karanlıkta çökertme telefonlarıyla yaptık. Şu anda var olan depoda benim milyonluk malım var ve şu anda erime halindeler. Norveç’ten ithal uskumru getiriyoruz, bu uskumrular şu dakika depoda erime halindeler. Şehremaneti yoluyla bir izah bibi bize gelmedi, hal müdürü nerede bilmiyoruz, buraya uğradığı yok. Uray vasıtasıyla tıpkısı açıklama bize yapılmadı, şu anda saat 11 tahminî 12 saattir ruh burada ekşimik. Buranın elektriğinin trafosu karışma Çoruh’a devredilmesini istiyoruz, fenomen bundan ibaret. Belediye yetkililerinden antrparantez tıpkı açıklama ve ululuk büyüklerinden bile yardım bekliyoruz.”Share: