Twitter’ı satın alamazsa bakir planı galiba oldu

Tesla ve SpaceX CEO’sunun başı şu sıralar Twitter ile dertte. Geçtiğimiz aylarda Twitter’ı satın ahzetmek amacıyla 44 bilyon dolar teklifte kâin Musk, mübayaa sürecini bot hesaplar konusunda platformun diyapozitif olmadığını argüman ederek durdurmuştu. Twitter bu süreçte derece kaybetmiş ve bunun konusunda dahi Musk’a sorun açmıştı.

Yanlar kozlarını mahkemede kabullenmek için beklerken Musk bile davayı kaybetmesi halinde hazırlıklar yapmaya başlamış görünüyor. Tesla CEO’su, davayı kaybetmesi halinde akça ihtiyacını bloke etmek için 6,9 bilyon dolar mesabesinde hisse satarak gündeme otururken Twitter’bile da meraklı soruların hedefindeydi.

Aynı kullanıcının “Zat sosyal platformunuzu oluşturmayı düşündünüz mü?” sorusuna karşılık olarak Musk, x.com sitesini yazdı. Musk’ın işaret ettiği sayfaya tıklandığında çabucak banal bir x harfi çıkıyor.

Musk’ın belirttiği x.com, gerçekte 2017’den beri şu anki halinde. X.com, 2000 yılında PayPal ifa sistemi geliştiricisi Continuity ile birleşti. Musk böylece PayPal’ı kurdu ve CEO pozisyonunu üstlendi.

SpaceX’in kurucusu, X.com’u PayPal’dan fert değeri olduğunu belirterek kavrayışsız aldığını paylaşmıştı.

Musk, Twitter ile mesail yaşarken kişi platformunu yapmak isteyebilir. Bunun üzere da şu anda seneler önceki aldığı siteyi bel ediyor.

Share: