YK Enerji’de nesilden nesile istihdam

Bölge halkına evleviyet tanıyan ve mevcutta istihdamının yüzde 75’ini çevre köylerden sağlayan YK Erke bulunduğu ilçenin refahına yardım sunmaya devam ediyor.

Kurumsal şirketlerin birçoğunda ayrımsız kaynak isimden çalışanlar evet tek olmaz ya da derogasyon görülür. Fakat YK Erke’den ebat farklı. YK Erke istihdamının yüzde 10’u nesilden nesle sabık ayrımsız profil sergiliyor. Ata mahdum çalışanların çoğunlukta olduğu şirkette içtimai tesislerde babalarını bekleyen çocukların hayalinde ayrımsız dönüş ısıl santrallerde onlarla alay malay hizmet etmek var.

1986’dan bu yana Yeniköy Isıl Santrali’nde fariza alan Posta Amiri Halit Taşpınar, “Tığ burada çalışmanın yanında burada yaşıyoruz da. Sosyal tesislerde durma ediyoruz. Komşularımız tıpkısı zamanda hisse senedi arkadaşlarımız. Nedeniyle akşam çay için bir araya geldiğimizde dahi işimiz ile ait şüphesiz iyileştirmeler yapabiliriz onları konuşuyoruz. Burada komşuluk geleneğini da ati nesillere aktaran benzeri eş gibiyiz. Çocuklarımızın çabukça çabukça hepsinde bire bir dönem baretle, tulumla bizim yanımızda çalışmak hayali vardır. Ego şanslıyım ki oğlum bu hayali hedefledi, azmetti, okulunu bitirip benzeri müddet apayrı kurumlarda deneyim kazandıktan sonra YK Erke mülakatlarını başarıyla geçti. Aynı babanın evladını kendisinin birlikte mufassal süre çalıştığı yere yarar sağlarken görmesi, onun o gücük pantolonlu halinden çıkarak başında baret üzerinde kurumun yeleği ile görmesi sunma iri gururum. 1988 yılından bu yana içtimai tesislerde ikamet ediyorum. Oğlum ile öğür arkadaşları dahi santrallerimizde görev yapıyor. Deminden sahaya çıktığımda elimizde büyüyen çocukların ayaklarının üzerinde durduğunu buyurmak hep aileler üzere övünme kaynağı. Antrparantez bu memleket için üretmeye bitmeme fail kurumların bile varlıklarını dimdik namına sürdüreceğinin ispatı. Bize bu fırsatı sunan herkese teşekkür ederiz” dedi.

Oğlu Mehmet Taşpınar ise, “öncelikle YK Erke’ye bize çocukluk hayalimizi yaşamamıza vesile verdiği amacıyla teşekkür borçluyuz. Bir Nice gelgel tıpkısı mahiyet isimden gelişim alımını yeğleme etmiyor. Ama bu coğrafyanın insanı olan, burada canlı bizlerin hedefi santralde çalışmak. Günümüz şartlarında kiralar çok yüksek, şehirde topraktan verim alma şansın yok. Burada sunu azından kişi yiyeceğimizi tezyit şansımız var. Ayrıca çocuklarımız dahi doğayla bağırsak içe ve büyüyor.

Babanızın vardiyasından çıkıp eve dönmesini beklerken onun büyüklük için, talih için çalıştığını biliyorsunuz. Gelişigüzel pir amal yapıyorlar. Sizin de hayalinizde tıpkı dönüş düzentileme çantanızı almanızı bekleyen anneniz, kardeşiniz, eşiniz var. Benzeri babanız kabilinden. Tığ YK Enerji’nin nesilden nesile istihdam politikası ile bu hayalimizi yaşıyoruz” diye niteleyerek konuştu – MUĞLA

Share: