Yusufelililer ilçelerinde yapılan baraja Reisicumhur Erdoğan’ın isminin verilmesi için kampanya başlattı

Yusufelililer ilçelerinde yapılan baraja Reisicumhur Erdoğan’ın isminin verilmesi amacıyla kampanya başlattı

RİZE – Elan yıpranmamış kurulan ve merkezi Rize olan Karadeniz Artvinliler Dernekler Birliği, faaliyetlerine Yusufeli Barajının isminin Recep Tayyip Erdoğan olması yönünde ayrımsız kampanya başlattı.

Karadeniz bölgesinde toplamda 52 bin Artvinli’nin yaşadığı 12 ili içerisinde barındıran ve merkezi Rize olan Karadeniz Artvinliler Dernekler Birliği kuruldu. Kurulan cemiyet ise geçmiş kendisine geçtiğimiz günlerde ilk defa akarsu tutulmaya başlanılan kemer baraj sınıfında 275 metreyle Türkiye’nin bir numara, dünyanın beşinci yeryüzü erdemli barajı olacak Yusufeli Barajı’na Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın isminin verilmesi üzere benzeri kampanya başlattı.

Konu hakkında izah yapan Karadeniz Artvinliler Dernekler Birliği Başkanı Hamza Teke, dernek faaliyeti yerine başlattıkları kampanyaya ilginin şişman olduğunu rapor ederek “Karadeniz’de 12 ili havi ayrımsız birlik kurduk. Karadeniz’deki bu 12 ilde dallı güllü 52 bin Artvinli var. Rize’de ise 12 bin Artvinli var. Bu nedenle merkezi Rize derneğimizin. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Yusufeli’nde özveren tıpkı baraj yapıldı. Haddinden Fazla iyicene bir katılma ile de açıldı. Bizde bu baraja Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın isminin verilmesi amacıyla tıpkı kampanya başlattık. Rize siyasette vakar sahibi olduğu amacıyla, toplum örgütü kendisine bu kampanyayı Rize’den başlatmayı düşündük” dedi.

Başlattıkları kampanyanın Yusufelililer eliyle bile sevinçle karşılandığının altını çizen Başkan Teke “Hemşehrilerimizin kâffesi bu kampanyayı haddinden fazla iyi karşıladı. Şuanda orada çağdaş bire bir kaymakamlık işlenmiş. Türkiye’de şu an böyle tıpkısı kaza namevcut. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve SELIM Öğür hükümetinin bu projede emeği çok. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üstelik Yusufeli’ne ayrı bire bir bakış açısı var. Rahmetli Kadir Topbaş’ın, Faruk Polat gibi misil arkadaşlarıyla ilk yola çıktığında Yusufeli ve Rize’den yola çıkmıştır. O nedenle Recep Tayyip Erdoğan isminin ne kadar Rizeli ise bire bir o kadar Artvinli olduğu amacıyla Yusufeli Barajına verilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Share: