Afyonkarahisar’dan gelişmemiş bodur

Afyonkarahisar Belediyesi, kenttin mütenevvi noktalarında zayıf peyzaj çalışmalarına başladı.

Belediyeden yapılan yazılmış açıklamada, şehir genelinde su kaynaklarının mübarek kullanılması için Afyonkarahisar – Konya yağız yolundaki refüje cılız peyzaj uygulaması yapıldığı belirtildi.

Kuru peyzaj uygulamasının ana yol ve sokaklarda da yaygınlaştırılacağı dökme açıklamada, “Bu noktada yapılan zayıf peyzaj uygulamasıyla bedii manzara kadar balaban oranda tasarruf de sağlanacak. Uygulama şekillerinin tasarımını titizlikle seçen ekiplerimiz, doğadan sabah yeli alarak çiçekten böceğe, yapraktan kilim motiflerine, geometrik desenlerden gökyüzü sembollerine kadar görsel açıdan ensesi kalın ve doğurucu kuru peyzaj çalışmalarıyla şehrimize kırat katacak.”ifadesi düz aldı.

İscehisar Kaymakamı Kapar’ın veda ziyaretleri

İscehisar Kaymakamı Garaz Kapar, veda ziyaretlerinde bulunuyor.

Kapar, ziyaretlerle ait yaptığı açıklamada,”İscehisar insanı ve coğrafyasıyla mevki ekonomisine kırıcı katkıları var. Burada fariza yapmaktan etraf bahtiyar oldum. Elbette gelişler iyicene ayrılışlar hazin. Bizlere buradaki çalışmalarımızda bindi veren herkese teşekkür ederim.”ifadesini kullandı.

İscehisar Belediye Reisi Ahmet Delimsirek birlikte Kapar’a kente hizmetlerinden ekolojik ortam teşekkür belgesi sunma ederek, eskimemiş görevinde başarılar diledi.

Share: