Ahlatcı Holding’in istihdam garantili yazılım kursuna rekor müracaat

Ahlatcı Eğitim Afiyet ve Yardımlaşma Vakfınca gençlere yönelik 500 kontenjanlı, iş güvenceli yazılımcı kursu başvuruları sona erdi. Kursa 4 bin 530 kursiyerin başvuruda bulunduğu bildirildi.

Ahlatcı Ana Ortaklık Genel Müdürü Kasım Alp, Ahlatcı Ana Ortaklık kendisine üretimin artırılması, ülkede akan açığın azaltılması ve ek değeri yüksek ürünler üreterek ihracatının gerçekleştirilmesi hedefiyle yola çıktıklarını söyledi. Kahraman, bu hedefe müteveccih çalışmalar son hız bitmeme ederken gayrı taraftan üstelik holding bünyesinde kurdukları nakit eliyle içtimai gravite projeleri gerçekleştirdiklerini hatırlattı. Türkiye’nin ihracatta değme sabık çağ yıpranmamış rekorlar kırdığına dikkat çeken Yiğit, “Bakir kapasiteleri geliştiriyoruz. Bakir imalatlar, mahsulat seçkin sabık zaman çeşitleniyor ve ülkemizin yapmış olduğu ihracat artıyor. Bu artım yaşanırken bakir ürünlerinde piyasaya girdiğini görüyoruz. Piyasaya giren rastgele kullanılmamış üründe bizim ihtiyacımız olan yeryüzü yüce madde yazılımcı gençlerimiz. Zaman kullandığımız çökertme telefonlarından evlerimizde kullandığımız aygıtlara baktığımızda seçme birinin kıytırık aynı elektronik beyin olduğunu görüyoruz. Bunların hepsinin içerisinde tıpkı yazılım var. Biz gençlerimizle bunların çokça daha iyilerini ve güzellerini gerçekleştirebileceğimize inandık. Gençlerimize güvenimiz tüm. Neler yapabiliriz diye baktıktan sonra 1 Haziran’dahi yazılım kursu ile ilişik kararı aldık. O bölüm 500 muvaffakiyetli gencimize istihdam güvenceli kurs düzenleneceğini kamuoyuna açıkladık” dedi.

İstihdam güvenceli yazılım kursuna başvuruların 1 Ağustos’ta sona erdiğini anlatan Yiğit “Yazılım kursu amacıyla 4 bin 530 referans yapıldı. Beklediğimizin 9 tiran üzerinde ayrımsız kâm var. Bu taleplerin içerisinde biz yazılımla ilgisi sıfır gençleri alarak eğitmemiz, ibret vermemiz, yazılımcı yapmamız kabil değil. Burada bilgisayarla ilgili, yazılımla ait bir madun yapısı olan gençlerimizi alanlarında ülkemizin yer seçme girişimcileri, uzmanları, kurum ve kuruluşlarının destekleriyle alanlarında Türkiye’birlikte sulta haline gelmesini sağlayacak benzeri zir yapıyı oluşturacağız. İlk etapta başvuruda bulunan kursiyerlerimizle iletişime geçerek eğitime nida edeceğiz. Tam kursiyerimizi online sınava tabi tutacağız. Bu aşamalardan sonradan başarılı olan kursiyerlerimizle yüz yüze eğitim çalışmalarına başlayacağız. Kişi yazılımcılarımızın dahi kursa katılabileceği, onlarla alay malay istifade edebileceği tıpkısı ağırşak düzenleyeceğiz. Bu kurs yalnız Çorum amacıyla düşündüğümüzde bir özdek anlatım etmiyor mümkün. Amma ülkemiz üzere çokça yüce tıpkı kursu Çorum’birlikte gerçekleştirmiş olacağız. Yazılım kursunda 500 genci yetiştirdiğimizde onların istihdamı üstelik amade. Her nev iş ortamı amade. Kâfi kim tığ gençlerimizi yetiştirelim. Kursumuz ücretsiz olacak. Tek şekilde kurs ücreti alınmayacak. Projemizi kül amme gelgel ve kuruluşlarımızla paylaştık. Çorum açısından maceralı tıpkısı çalışmayı gerçekleştireceğiz. Gençlerimizi seçkin noktada istihdam etme hedefimiz var. Gençlerimizin ayrımlı bire bir düşüncesi olursa ona bile imtina etmek duyarız” ifadelerini kullandı.

“Kursun defans sanayine yönelik benzeri yatırım mı?” olduğu yönündeki soruya Umum Müdür Yiğit, “Temas öz mümkün. Tek devir süfli düşünmedik. Bilcümle şişman düşündük. Dünyadaki teknolojilere baktık. Gelişen dünyaya baktık. Tığ gelişen dünyaya bile elbet düz bulabiliriz elan ileriye pekâlâ gideriz bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

Yazılım kursuna başvuranlar 17-18 Ağustos tarihlerinde civar değerlendirme sınavına alınacak. Sınavda muvaffakiyetli olanlara 31 Ağustos tarihinden itibaren yazılım eğitimi verilmeye başlanacak. Toplantıda Ahlatcı Ana Ortaklık Hikmet Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Özkan Pala ve Kurumsal İletişim Direktörü Gökhan Ölmez de sürece ilgilendiren maharet bilgiler verdiler. – ÇORUM

Share: