Ahmet Kayaç, Atatürk’ün Mal Varlığını Bağışlarken Söylediği Sözlerin Atatürk Köşkü’nden Kaldırılmasına Tepki Gösterdi: “”O Çelişkiyi Milletin…

Haber: TAMER ARDIL ERŞİN – Alıcı: KEMAL SEVİNDİRİCİ

CHP Trabzon Saylav Ahmet Kayaç, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün dünyalık varlığını Türk milletine bağışlarken söylediği sözlerin Trabzon’daki Atatürk Köşkü’nden kaldırılmasına ilişik, “Millet fakrı meskenet içinde rehavet yaşarken AKP’nin kadroları zenginleşti. Amma iri alemdar Mustafa Eksiksizlik Atatürk, hep dünyalık varlığını Türk milletine bağışladı. O çelişkiyi milletin okumasından mı rahatsız oldular dahi kaldırdılar diyerek sorgusuz sualsiz edemiyorum” dedi.

Ahmet Kayaç, CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun Giresun ziyaretini ve Trabzon’daki Atatürk Köşkü’nden Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün sözlerine ilişkin yazının kaldırılmasını ZÜMRÜDÜANKA Fen Ajansı’na değerlendirdi. Kılıçdaroğlu’nun Karadeniz’de yürekten karşılandığını vurgulayan Kayaç, gözlemlerini şöyle anlattı:

“Biz Sayın Umumi Başkan’ım gelmeden evvel muhtemelen görüşmeler ve davetler yapıyoruz. Enfrastrüktür diyebileceğimiz şekilde planlama yapıyoruz. Gittiğimiz bir nice çalım, kuruluş, dernek ve odada insanlar şunu söylüyorlar: ‘Tığ, sakat DOĞRU Öğür yöneticisiyiz, MHP’de siyaset yaptık, Sorun Ocakları’nda çalıştık fakat bu tutum, eda değil. Türkiye’nin umudu CHP’dir, Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’dur. Türkiye’nin umudu, Altılı Ganyan Masa, yani budun masasıdır. Aman bir olun, bizi bu sıkıntıdan çekin çıkarın’.

Konuştuğumuz insanların söylediklerini değerlendirdiğim antlaşma, Türkiye hesabına imge donör tablonun gelecekte, geçmiş seçimde geldiğini görüyorum. Bilcümle Karadeniz için bunu söyleyebilirim. Gittiğimiz rastgele yerde, hiç görmediğimiz rabıt ve ilgi ile karşılaşıyoruz, görmediğimiz kitlelerle buluşuyoruz. Emareler kesin yerine CHP ve Kavim İttifakı’nın iktidarını müjdeliyor.”

Kayaç, Kılıçdaroğlu’na üstelik hususi tıpkısı ilginin olduğunu belirterek, tıpkısı MHP’linin namına söylediklerini şöyle aktardı:

“MHP’de siyasa yaptığını belirten benzeri vatandaşın söylediği haddinden fazla rabıt çekiciydi. ‘Devleti bildirme bereketli bilici, şu anki liderler içre sizsiniz Sayın Umumi Başkan’ım ve Türkiye’yi doz çıkaracak olan da sizsiniz. Sizin liderliğinize, bilgi ve birikiminize çok güveniyoruz’ dedi. Cebin mahalleden olarak nitelendirebileceğimiz insanlarda bile bu tuhaf tespitleri sıklıkla görüyoruz.”

“MİLLETİN OKUMASINDAN MI RAHATSIZ OLDULAR”

Kaya, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milletine bilcümle dünyalık varlığını bağışladığı yer olan Trabzon’daki Atatürk Köşkü’nden Atatürk’ün yazısının kaldırılmasına ilgili ise şunları söyledi:

“Mustafa Kemal Atatürk, 11 Haziran 1937’de Atatürk Köşkü’nde bütün servet varlığını Türk milletine bağışlamıştı. O tam söylediği çok değerli sözler var. ‘Mal ve mal bende ciddilik yapıyor. Hep malımı, mülkümü milletime bağışlamaktan ferahlık duyuyorum. İnsanın temel zenginliği manevi mirasındadır’ üzere çok dip, düşündürücü, eşsiz sözler bunlar.

Tokat Milletvekilimiz Bayrı Durmaz ile Edirne Milletvekilimiz Okan Gaytancıoğlu, Trabzon’a misafirim olarak geldiler. beraber benzeri mabeyin bulduk, onların konuk edeyim dedim. Atatürk Evi’ne çıktık. Orada, vasiyet odasında bu söz haddinden fazla kıymetlidir. Odaya girmeden ‘Burada ayrımsız saraka vardır, Iri Önder’imizin sözü’ diye niteleyerek anlattım. Odaya girdik, bayram bulunmayan. Sordum, dediler ki ‘Rengi soldu, depoya kaldırdık’. Hakeza bire bir öz olabilir mi?

Arkasında şöyle aynı beyin mi var demeden edemedim. Türkiye’nin zarfında olduğu durumu biliyorsunuz. Budun yoksullaşırken AK Tümen kadroları on paralık olmadık yerde zenginleştiler. Kavim fakrı yokluk zarfında rehavet yaşarken AKP’nin kadroları zenginleşti. Ama şişman önder Mustafa Eksiksizlik Atatürk, bütün mal varlığını Türk milletine bağışladı. O çelişkiyi milletin okumasından mı rahatsız oldular birlikte kaldırdılar diye sormadan edemiyorum.”Share: