Artvin’de CHP’nin 99’uncu yapılış sene dönümü törenle kutlandı

Artvin’de, CHP’nin 99’uncu yapı yıl dönümü nedeniyle merasim düzenlendi.

Milli İrade Meydanı’nda birleştirme edilen tören, CHP İl Başkanı Ahmet Biber’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı.

Tören, istinkâf etmek duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Biber, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran CHP’nin kuruluşunun 99’uncu yılını kutlamanın kıvanç ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Bundan 99 yıl evvel Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk eliyle kurulan CHP’nin, Kurtuluş Savaşı’nın ve yapılış iradesinin siyasi öncüsü olduğunun altını çizen Biber, şunları kaydetti:

“CHP olarak, demokratik ve gönençli geleceği halkımızla birlikte bina etmek ve toplumsal barışı kuruluş etmenin tarihi sorumluluğunu taşıyoruz. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında demokrasi, hak, istihsal ekonomisi, toplumsal oran ve sürdürülebilirliği merkezine kayran, sosyal barışı ve kamu yararını garanti altına düz bire bir siyaseti yapmak idealiyle boyuna çalışıyoruz, çalışmaya üstelik devam edeceğiz.”

CHP Artvin Mebus Misyon Bayraktutan, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Şavşat Şehremini Nihat Acara ve partililerin katıldığı tören, ön sanatçılarının konserinin ardından sona erdi.

Share: