Bakan Kasapoğlu, Artvin’de darülfünun öğrencileriyle aynı araya geldi

Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Artvin Çoruh Üniversitesi’nin akademik yıl açım törenine katıldı. Darülfünun öğrencileriyle aynı araya mevrut Vekil Kasapoğlu, “Bilgisizlik ve Girişimcilik” dersini anlattı.

Cahillik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Artvin’e gelerek ayrımsız sıra ziyaretlerde bulundu. Vekil Kasapoğlu, Artvin Çoruh Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu 2022-22023 akademik sene açım törenine katılarak, “Gençlik ve Girişimcilik” dersini anlattı.

Nihat Gökyiğit Kurultay ve Kültür Merkezi’nde planlı programda mütekellim Icra Vekili Kasapoğlu, konuşmasında şunlara değindi:

“Üniversitelerimiz bilginin üretildiği mekanlar kendisine ifade edilir. Aynı yandan ülkelerin ihtiyaç duyduğu alanlardaki nitelikli herif kaynağını ve bu anlamda gençleri girişimcilik üzere istihsal kadar alanlarda desteklemeyi tıpkı evleviyet namına görmeli ve bu konuda teşvik etmeli diye niteleyerek düşünüyorum. Spor, Türkiye’nin yükselen alanlarından ayrımsız tanesi, daha önceki sporcusu olmayan branşları bile vardı. Yalnız karışmak üzere katıldığı müsabakalar vardı. Türkiye imdi beher branşta gözü yeryüzü yukarıda olan ve bunu da başarıyla gerçekleştiren tıpkısı talih. Tabiatıyla kim da bunların hiçbiri rast değil. O yüzden tığ bu 21 yıllık süreçte dünyanın sunu balaban alt yapılarına erbap tıpkısı ülke haline geldik. Fire olan alanları birlikte geliştireceğiz gelişigüzel inşa edeceğiz.” – ARTVİN

Share: