BARÜ’den 40 nefis aynı ekip henüz kıran bölgesine gitti

Bartın Üniversitesinde (BARÜ) gönüllülerden oluşan 40 şahsiyet grup, depremden etkilenen afetzedelere yönelik çalışmalara yardım keşfetmek amacıyla Kızılay koordinasyonunda Adıyaman’a gitti.

Bartın Üniversitesi (BARÜ) depremden etkilenen iller üzere insan kaynağı ve ayni yardım desteğini sürdürüyor. Adıyaman Gölbaşı ilçesinde Kızılay koordinasyonunda hesaplı çalışmalara destek isnat etmek amacıyla gönüllülerden oluşan 40 nefis takım kıran bölgesine geçti. Kızılay Bartın İl Başkanlığı önünden cereyan eden insanca bindi ekibi edilen duaların ardından yola artık. Bindi ekibini taşıyan otobüse türlü dirim ve müzaheret malzemeleri da yüklendi.

Öte yandan BARÜ’nün özel eğitilmiş personelinden oluşan 4 kişilik kol ise AFAD koordinasyonunda fariza ahzetmek için Hatay’bile çalışmalara başladı. Buradaki grup kurulan arkalama merkezindeki geri hizmet süreçlerde aldıkları görevlerle afetzedelere bindi oluyor. BARÜ ailesinin mecmu bileşenleriyle yaraları çalmak üstüne iri mücahede gösterdiğinin altını çizen Rektör Prof. Dr. Orhan Detaylı, “Darülfünun yerine geçmiş günden bu yana insani bindi ve dirim desteği üzerine büyük himmet gösteriyoruz. Az Daha depremin etkilediği kamu illerimizde personel, öğrenci evet üstelik mezunlarımız AFAD, Kızılay ya de muhtelif sivil cemiyet kuruluşları bünyesinde aldıkları görevlerle yaralarımızı sarmaya çalışıyor. Başka yandan ise proje ekiplerimiz kıran bölgesinde yaptıkları incelemelerle kebir ilmî icraat yürütüyor. Elimizden gelen gayreti gösteriyor, inançla ermiş milletimizin yanında olmaya bitmeme ediyoruz” ifadelerini kullandı. – BARTIN

Share: