Başbuğ Temel’den almaşık sefer talebi

Esenköy Belediye Reisi Mehmet Asıl, Yalova- Armutlu karayolunun belde ortamında geçmesi zımnında yaşanan trafik sıkıntısının alternatif bir el ile çözülmesini talep etti.

Esas, İl Eş Güdüm Oturmuş Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Yalova-Armutlu karayolunun Esenköy beldesinde planlanan tünellerin tamamlanamaması zımnında gidiş geliş sıkıntısı yaşandığını anlattı. Karayolları yetkililerden mütenavip tıpkısı kat yapılmasını talip Asıl, “Beldemizde yıllardır yapılmaya çalışılan ancak aynı nev bitirilemeyen tünellerden çıktı vazgeçtik. Keşki o bölgenin arkasına tıpkı kat yapın de erişim az buçuk olsun kolaylaşsın. Biz bu yolun Karayolları aracılığıyla ivedilikle yapılmasını istiyoruz. Böylecene Armutlu yönüne giden araçlar o yolu kullanır biz dahi mekân içerisinde rahat ederiz. O bölgede başlangıçta bollaşmak maksut ancak açılmayan tıpkı defa var. Tığ üstelik Karayollarına yardımcı olalım bu yolu acilen yapalım. Balaban vesait üstelik çevre merkezinden geçiyorlar ve trafiği damla ediyorlar” dedi.

Toplantıya katılan Karayolları yetkilisine mütenavip öğün yapılıp-yapılamayacağını soran Yalova Valisi Yaşamış Erol ise bölgede tetkik yapılması talimatı verdi. Karayolları yetkilileri Başbuğ Temel ile mütenavip ayrımsız kez oluşturulması için bire bir araya ati. – YALOVA

Share: