Batman’da avukat familya bastı, çocukları babasını serencam anda kurtardı: O anlar kamerada

Batman’bile avukat familya bastı, çocukları babasını serencam anda kurtardı: O anlar kamerada

BATMAN – Batman Çamlıtepe Mahallesinde matlup verecek meselesi yüzünden alacaklı İsmet Çağ ile borcunu vermediği iddia edilen avukat A.D. beyninde çatışma yaşandı. Avukat A.D. ve akrabaları toplanarak cebe patak ve bıçaklarla İsmet Zaman’in evini bastı.

Yapılan baskında habbe bahçesinde mevcut güvelik kameralarına o dehşet anlar saniye, saniye yansıdı. İsmet Tarih’i öldürmeye müteharrik kişilerden, babalarını son anda, 17 ve 20 yaşlarındaki çocukları kurtardı. Saldırıyı gerçekleştiren eşhas arasında avukat olması nedeni ile bu zulme maruz kaldıklarını belirten alacaklı İsmet Gündüz, “A.D. hareket arkadaşım. Ankara inhisar eylemine gidince benim bilcümle itimat kartlarımı alıp kullandı. Ondan sonradan benim paramı vermedi. Vermeyince senelerce git gel yaşadık aramızda amma hiçbir madde çıkmadı. Hareket vaktiyle A.D.’yi aşağıda gördüm. Yanına gittim dedim kim sen niçin hakeza yapıyorsun. Ne paramı vermiyorsun. Baktım bana saldırdı. Ofans eskiden benim elimi ısırdı. Elimi ısırınca ben bile tıpkı zor attım ondan sonra eve geldim. Ego evdeyken A.D. akrabalarını toplayıp evime baskına geldi. 5 yaşama sitenin dışında bekliyordu 5 can birlikte sitenin içine girdiler. Benim çocuklarım aşağıda oynarken bunlar silahla sopayla bizim eve dominant yaptılar. Ben bile adi inince birbirimize girdik. Birbirimize girince kızım üstelik arkamdan süfli indi. Oğlum da başka taraftan geldi. Bunlar bana sopalarla saldırmaya başlayınca baktım birisi arkamdan bıçak vurdu. Ego yere us zırh sıktılar. Onlardan birinin silahı yere düştü. Kızım yerdeki silahı aldı ve bire bir ahali kötü ederek onlara sıktı. Daha sonraları oğlum geldi. Oğlum bile arabasının bagajından sallama çıkarttı. Oğlum sallama çıkarınca bunlar birbirine girdiler. A.D., hele oğlumun kafasına sopayla vuruyordu. Oğlum dümbelek kaçmaya çalışırken A.D.’ın eli sallamaya denk geldi. Sitenin dışındaki âdem tek durmadan bana akla yatkın dokunaklı ediyordu. Kurşunları komşularımın arabalarına çıkacak etti. Ondan sonradan A.D.’yi burada yerde bırakıp kaçtılar. Bizim öldürme kabil benzeri niyetimiz olmadığı amacıyla kalkıp onun eşyalarını eline verdik sonraları arabasına gönderdik onu. Koca bile arabasıyla gitti. Sitenin asayiş kameraları bile var. Benim kızım 17 yaşında. 17 yaşındaki kıza sopalarla vuruyorlardı. Sair çocuğum da 20 yaşında ve iki şerha bile biri 6 yaşında diğeri da 5 yaşında ufak çocuklarım var. Onlar da olayın süresince olduğu halde A.D. ve yanındakiler on paralık fasılasız sağdan soldan bize acı etmeye bitmeme ediyorlardı. Biz mağduruz, ego türe istiyorum. Çocuklarım hala öğrenci ve okuyorlar. Çocuklarım hayatta hakeza aynı öz görmemişler. Ufak çocuğum birlikte bibi geceleri irkilerek uyanıyor psikolojileri bozulmuş. Haneme taarruz etmişler. Sırtımdan bıçak darbesi almışım. Kalçamdan iki kurşun ile yaralandım. Bu insanlar hala kurtulma ve benim iki çocuğum cezaevinde. Bunları biz yaşadığımız halde bizimkiler ceza evinde amma cebin taraf dışarda. Ben bunu anlayamıyorum. Bunun üzere hangi gerekiyorsa yapılmasını istiyorum ve devletime güveniyorum” dedi.

O anlara martir olan İsmet Sıra’in eşi Ebru Zaman, “Depremden dolayı iki çocuğumu dışarıya göndermiştim depremden korkuyorlar diye niteleyerek amma fenomen anına denk geldiler. O arada onlara benzemek amacıyla balkona çıktığım ahit vahşeti gördüm. Eşim aşağıda çocuklarla alay malay silahlı çatışmanın içindeydiler. O zaman ego şoke oldum. Bağırmaktan sesim kısıldı. Eşime arkadan sıkıyorlar. Oğlum kızım kâffesi oradaydı. Bağırıyordum amma sesimi duyan kimse yoktu. 5 – 6 eş içerde diğerleri ise dışardan sıkıyorlardı. Orayı müşteri görmüyor. Antrparantez bunu işleyen eş avukat. Tıpkısı avukat zahir olurda ruhsatsız silahla dirimlik haneye taarruz valör. Orada çocuklarımın durumunda kimse olsa babasını korumaz mıydı? Eşimi arkalamak üzere kızıyla oğlu onlardan yere düşen silahla adama keskin ediyorlar. nefis müdafaası yani kendilerini koruyorlar. O fenomen takkadak eşime bile çocuklarıma ayrımsız kötülük gelebilirdi. Azrail kayıtlarında rastgele husus mevcut seçme iki çocuğum bile olayın içindeydiler. Yetkililere sesleniyorum ben adalet istiyorum. Ayrımsız avukat gelip bunu yapıyorsa ve bunun üst ört bas ediliyorsa ego türe istiyorum banko. Şayet bu adamlar tutuklanmazsa girmek kim başka bir şey var bu işin içre” diye konuştu.

Share: