Bozayı şehre inip hakeza yemek aradı

Bozayı şehre inip hakeza yemek aradı

KARS Sarıkamış’ta sıradan benzeri çevrim, ilçe merkezine inen gri ayı elini kolunu sallayarak dolaştı. Vatandaşlara aldırış etmeden yararsız konteynırını devirerek yiyecek aradı.

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde hareketli anlar yaşanıyor. Artvin’den Sarıkamış’a dönen boz ayılar, caddelerde dolaşıyor, karınlarını doyuruyor, uyumak ve rahat etmek amacıyla sarıçam ormanlarına dönüyor. Ayılarla iç içe kıvrak vatandaşlar ise ayların yanına büyüklüğünde yaklaşarak ışık ve video çekiliyor. O anlar ise kameralara yansıdı.

Sarıkamış’ta karnını amonyaklamak üzere caddeye inen boz ayı köpeklere ve vatandaşlara aldırış etmeden gözüne kestirdiği çöp konteynırının önüne geldi. Bir Lahzada konteynırı deviren kocaoğlan, karnını doyurmaya başladı. Ayrımsız kadın ise oturduğu yerden ayıyı izledi.

“Görüyorsun bize alışmışlar”

Yararsız konteynırının yanına benzeyen aynı avrat ise İhlas Malumat Ajansı muhabirine seslenerek, “Alper görüyorsun demi, bize bire bir şey demiyorlar, alışmışlar” dedi.

“Adamakıllı aynı kocaoğlan, seçme geceleyin geliyor”

Sarıkamış’a ayıları giderek görmenin gibi olduğunu ifade fail vatandaş, “Tığ dışarıda oturuyoruz. Ayı geldi. Evire Çevire bir kocaoğlan, rastgele şeb geliyor. Komşularımız video çekiyor. Ayılarımızı izlemeye bekleriz” diye niteleyerek konuştu.

Öte yandan benzeri müddet çöp konteynırında karnını doyuran boz ayı sokak köpeklerinin etrafında yığılmasıyla rahatsız yerine bölgeden uzaklaştı.

Sarıkamış Sarıçam Ormanları’nda yaşamlarını sürdüren gri ayılar, günü temas adına ilçeye iniyor. İlçe merkezinde kayıt arayan gri ayılar daha sonradan ormana dönerek gözlerden kayboluyor.Share: