CHP heyeti Malatya’da temaslarda bulundu

CHP genel başbuğ yardımcıları Fethi Açıkel, Veli Ağbaba ve Onursal Adıgüzel Malatya’da basın toplantısı düzenledi.

Açıkel, partisinin iklim başkanlığında planlı basın toplantısında, Cumhuriyet tarihinin yer koca ve ciddi seçimine makul ilerlediklerini söyledi.

Bu yüzden seçkin kesimle bir araya katılmak istediklerini ifade fail Açıkel, şöyle devam etti:

“Herkesle helalleşmek ve hep Türkiye’yi, 85 milyonu kucaklamak istiyoruz. Şu zaman Türkiye’nin parçalanmamış gazetecileri, akademisyenleri, doktorları, sanatçıları ve en çokça üstelik gençleri rehavet altında. Bu anlamda herhangi bir türlü provokasyonu boşa çıkaracak şekilde gidiş, yöntem gerçekleştiriyoruz. Bu ülkenin muhafazakar demokratlarını, milliyetçi demokratlarını, sağlıklı demokratlarını, Kürt demokratlarını, toplumsal demokratlarını, Cumhuriyetperver demokratlarını, bire bir araya getiriyoruz.”

Onursal Adıgüzel da çeşitli çalışmalar yaptıklarını, partilerinin sayısal altyapısının güçlendirilmesi ve seçim dönemine müteveccih hazırlıklarının olduğunu belirterek, bu kapsamda 13. büyükşehir olarak Malatya’yı musahabe ettiklerini dile getirdi.

Türkiye’nin çok ensesi kalın aynı mevki olduğunu anlatan Adıgüzel, “Ama ne yazık kim ızdırap yönetiliyor. Şayet Türkiye dolgunca yönetilirse bilcümle vatandaşlarımızın bolluk düzeyi artar. Bunu takkadak iktisadi kendisine söylemiyorum. Vatandaşın mutlu olacağı, gençlerin kendini geniş tabir edebileceği, festivalini yapabileceği, emeklinin dirlik içre tatil yapabileceği, fırsatları bulabileceği aynı ortamı hep birlikte hayata geçireceğiz.” dedi.

Veli Ağbaba ise gâh festivallerin nakız edilmesini eleştirerek, “Gençlerin organizasyonlarını yasaklamaya çalışıyorlar. Bazı firmaların yapmış olduğu festivalleri yasaklamaya çalışıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Share: